آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 5505
تاریخ انتشار : 11 بهمن 1390 8:42
تعداد بازدید : 1136

تسهیلات بنیاد ملی نخبگان برای برگزیدگان جشنواره خوارزمی

بیست و پنجمین جشنواره بین المللی خوارزمی با معرفی 31 طرح برتر محققان داخلی و خارجی برگزار می شود و برگزیدگان از سوی بنیاد ملی نخبگان حمایت می شوند.

فناوران- بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی خوارزمی ‌با هدف شناسایی و معرفی محققان و مخترعان در روز 16 بهمن ماه برگزار می‌شود.
در این دوره از جشنواره هزار و 357 طرح در 15 حوزه برق و کامپیوتر، زیست فناوری و علوم پایه پزشکی، مکانیک، صنایع شیمیایی، علوم پایه، کشاورزی و منابع طبیعی، هنر و معماری، فناوری نانو، عمران، مواد، متالورژی و انرژی‌های نو، فناوری اطلاعات، هوافضا، صنایع و مدیریت فناوری و علوم پزشکی به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد.
همچنین 162 طرح از سوی دانشمندان 46 کشور ارسال شد که از این تعداد هشت طرح از کشورهای اسپانیا، استرالیا، ترکیه، اردن، لبنان، هندوستان، سنگاپور و قرقیزستان به عنوان طرح‌های برگزیده انتخاب شدند.
از مجموع اختراعات ارسالی به دبیرخانه این جشنواره بر اساس رای داوران تعداد 23 طرح در بخش داخلی، هفت طرح در بخش خارجی و یک طرح از ایرانیان مقیم خارج از کشور در روز 16بهمن ماه معرفی و تقدیر می‌شوند.
این جشنواره در روز 16 بهمن ماه در مرکز همایش‌های بین‌المللی سازمان صدا و سیما برگزار می‌شود. برگزیدگان این جشنواره از تسهیلات بنیاد ملی نخبگان شامل دریافت پژوهانه و دریافت تسهیلات مسکن و نظام وظیفه برخوردار می‌شوند. تاکنون از 300 پژوهشگر و طرح برگزیده این جشنواره که به بنیاد ملی نخبگان معرفی شدند، حدود 350 میلیون تومان حمایت شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :