آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 5490
تاریخ انتشار : 9 بهمن 1390 12:46
تعداد بازدید : 550

بانک مرکزی برای فروش ارز مسافرتی دستورالعمل جدید ابلاغ کرد؛

تحویل ارز در آخرین مرحله خروج از کشور

دستورالعمل جدید فروش ارز مسافرتی از سوی بانک مرکزی برای اجرا ابلاغ شد.

روابط عمومی ‌بانک مرکزی– این بانک طی بخشنامه‌ای به کلیه شعب ارزی بانک‌های ملی ایران و ملت اعلام کرد: شعب ارزی بانک‌های ملی و ملت برای فروش ارز مسافرتی ضمن رعایت کامل مقررات ارزی، پس از دریافت معادل ریالی مربوطه، به جای پرداخت ارز به متقاضی، نسبت به صدور سند حسابداری و یا رسید که در متن آن مبلغ، نام متقاضی، کد ملی، شماره پاسپورت و سایر اطلاعات مرتبط درج شده باشد، اقدام کرده و سند حسابداری مهور به مهر و امضای شعبه را به متقاضی تحویل دهند که شعبه یا باجه بانک‌های ملی ایران و ملت مستقر در مبادی خروجی فرودگاه (پس از گیت خروجی)، در مقابل دریافت سند حسابداری و یا رسید مزبور، نسبت به پرداخت ارز مسافری مربوطه اقدام خواهند کرد.
غیبت حسینی و بهمنی در جلسه بررسی وضعیت ارز
بانک مرکزی در حالی برای ساماندهی بازار ارز بخشنامه‌های متعددی صادر می‌کند که دو تن از مسوولان اصلی بازار ارز در جلسه مجلس شرکت نکردند.
به گزارش خبرگزاری‌ها نشست مشترک علی لاریجانی، رییس مجلس و روسای برخی کمیسیون‌های تخصصی با سید شمس‌الدین حسینی وزیر اقتصاد و دارایی و محمود بهمنی رییس‌ کل بانک مرکزی که قرار بود صبح دیروز به میزبانی بهارستان ملت برگزار شود، به دلیل حاضر نبودن وزیر اقتصاد و رییس کل بانک مرکزی لغو  و به زمان دیگری موکول شد.
موضوع نشست این بودکه وضعیت بازار سکه و ارز توسط دولت و مجلس مورد بحث و بررسی قرار گیرد.بر پایه این گزارش، علی لاریجانی، محمدرضا باهنر، احمد توکلی، حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی‌مقدم، حمیدرضا کاتوزیان، سید حسین‌هاشمی، حمیدرضا فولادگر، الیاس نادران و رضا عبدالهی از جمله مدعوین این جلسه بودند.

دلار یکهزارو750 تومانی در بازار سیاه
با اعلام ارز تک نرخی، خرید و فروش در بازار ارز دیروز رونق گرفت. به طوری که در مقابل برخی صرافی‌هایی که ارز یکهزارو 238 تومانی می‌فروختند، صف‌هایی از متقاضیان تشکیل شد. در همین حال، برخی دیگر از صرافی‌ها هم عنوان کردندکه در حال حاضر خرید و فروش ارز ندارند.
در اولین روز اجرای سیاست ارز تک نرخی در بازار، نرخ تابلوی صرافی‌ها تغییر کرده است، بر این اساس صرافی‌ها نرخ فروش دلار را یکهزار و 238 تومان و نرخ خرید را یکهزار و 226 تومان درج کردند.
پیش از این نرخ اعلام شده بر روی تابلوی صرافی‌ها، همان نرخ تعیین شده توسط کانون صرافی‌ها بود که نرخ خرید را یکهزار و 390 تومان و نرخ فروش را یکهزار و 400  تومان اعلام کرده بود.
دلالان بازار ارز و صرافی‌هایی که دلار را با نرخ آزاد می‌فروختند، قیمت دلار در بازار سیاه را یکهزار و 750 تومان اعلام کردند


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :