آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 54640
تاریخ انتشار : 11 تیر 1393 10:28
تعداد بازدید : 938

انگلیسی ها زنان فناور کشورشان را نمی شناسند

در حالی که 90 درصد بریتانیایی ها به خوبی بیل گیتس را می شناسند، 72 درصد اصلا فکرش را هم نمی کنند که زنی از کشور خودشان در شرکت های بزرگ فناوری جهان در حال فعالیت باشد.

تلگراف- پژوهش جدید نشان می دهد که تقریبا یک سوم عموم مردم بریتانیا اصلا روح شان هم خبر ندارد که ممکن است زنی در صنعت فناوری مشغول به کار باشد. در این تحقیق که توسط شرکت مک آفی انجام شده، بیش از 70 درصد بریتانیایی ها نمی دانند که مدیر ارشد عملکرد (COO) فیس بوک، زنی به نام شریل سندبرگ است. آنها همچنین اصلا نشنیده بودند که بنیانگذار سایت lastminute.com مارتا لین فاکس یا مریسا مه یر اولین زن مهندسی است که در گوگل کار می کرده و هم اکنون نیز مدیر اجرایی یاهو است. در این میان، زنان کمتر از مردان از حضور زنان فناور در راس کارهای مدیریتی شرکت های فناوری خبر دارند و 77 درصد آنها اصلا نام این زنان نیز به گوش شان نخورده است. این میزان در میان مردان 66 درصد است.
این در حالی است که 90 درصد 4 هزار بریتانیایی که مورد این تحقیق قرار گرفته اند، نام بیل گیتس را شنیده اند و 78 درصد آنها نیز می دانند که بنیانگذار فیس بوک، مارک زوکربرگ است و 70 درصد آنها نیز استیو جابز، مدیرعامل سابق اپل را می شناسند. با این حساب باید گفت که بیل گیتس بیشتر از همتایان خود در شرکت های دیگر فناوری محبوبیت دارد و البته نباید سابقه طولانی مدت وی را نیز از یاد برد.  به طور کلی، هدف از انجام این تحقیق، میزان شناسایی مردم از دستاوردهای 7 هزار و 500 زنی است که در جریان جنگ جهانی دوم (1938) در پارک بلچلی – در بریتانیا- اقدام به رمزگشایی پیام های مخابره ای دشمن کردند و این جنگ را به نفع خود رقم زدند.
سامانتا سوییفت، مدیر لابراتوارهای مک آفی در اینباره گفت: زنان همیشه نقش مهمی را در رشد و توسعه صنعت فناوری ایفا کرده اند. نمونه بارز آنها هزاران زن هستند که بی وقفه و بدون خستگی در جریان جنگ جهانی دوم برای شکستن کدهای مخابره شده دشمن کار کردند.
وی افزود: همانطور که امروز می دانیم، این زنان در خط مقدم پیدایش امنیت سایبر، نخستین زنانی بودند که نقش بسیار مهمی در مدل های رایانش مدرن ایفا کرده اند. زنانی که برای رشد و توسعه صنعت فناوری تلاش کرده اند، به همراه رهبران مردی که امروزه این صنعت را پیش می برند، دنیای بزرگ فناوری اطلاعات و تاریخ آن را به وجود آورده اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :