آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 54523
تاریخ انتشار : 9 تیر 1393 10:46
تعداد بازدید : 807

در رابطه با ماجرای حکم دادگاه آمریکایی

آیکان روز دوشنبه به ایران جواب می دهد

رییس مرکز ثبت دامنه های .IR گفت: صحت و سقم اخبار منتشرشده از منابع صهیونیست ها درخصوص ضبط IR و IP آدرس های ایران از آیکان استعلام شده و هنوز جوابی در تایید این اخبار ارسال نشده است.

خبرگزاری فارس-
علیرضا صالح گفت: هم اکنون در حال پرس و جو برای اطلاع از صحت و سقم اصل این خبر هستیم و بعد از آن مشخص می شود که این خبر چه تبعاتی می تواند داشته
باشد.
رییس مرکز ثبت دامنه های .ir پژوهشگاه دانش های بنیادین با بیان اینکه تا به حال چنین موردی سابقه نداشته، گفت: آیکان با اینکه در کشور آمریکاست اما تلاش دارد که مجری قوانین بین المللی باشد و این موضوع برایش مهم است. روال کار آیکان این است که یک سازمان بی طرف باشد و قوانین بین المللی را اجرا کند.
وی با بیان اینکه مرکز ثبت دامنه های نقطه آی آر با آیکان در ارتباط مستقیم است، گفت: آیکان یک سازمان چند ذینفعی است و گروه های مختلفی ذ ینفع اینترنت هستند که از هر گروه ارتباط مستقیم با آیکان وجود دارد. از دو روز گذشته مذاکره با آیکان در این خصوص آغاز شده است که احتمالا تا فردا نتیجه مشخص می شود.صالح گفت: تا روز جمعه اجلاس عمومی آیکان برقرار و شنبه و یکشنبه تعطیلات است و احتمالا دوشنبه می توانیم نتیجه را مطلع شویم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :