آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 54520
تاریخ انتشار : 9 تیر 1393 10:26
تعداد بازدید : 928

بهره برداری از 5 محصول امنیتی مجازی تا پایان سال

رییس سازمان پدافند غیرعامل با اعلام خبر عملیاتی شدن 5 محصول امنیتی بومی شامل سوییچ، مسیریاب (روتر) ، موتور جست وجو، ضدبدافزار بومی و مركز عمليات امنيت شبكه (SOC) گفت: تا پایان سال این محصولات در تاسیسات اصلی و حساس کشور به کار گرفته می شوند.


خبرگزاری مهر - سردار غلامرضا گفت: طی چند ماه اخیر 36 محصول امنیتی ساخت داخل گواهی تاییدیه کارکردی و امنیتی از سازمان پدافند غیرعامل دریافت کرده اند.
وی با بیان اینکه یکی از این محصولات، اسکادای بومی است، افزود: هم اکنون سیستم اسکادای بومی که کنترل و هدایت شبکه های اصلی و حساس کشور را برعهده دارد در 5 حوزه نصب شده و مورد استفاده قرار گرفته است.
جلالی با اظهار امیدواری از اینکه این محصول به عنوان نسخه اول رشد کیفی و نهایی داشته باشد گفت: اسکادای بومی هم اکنون در حوزه های زیرساختی گاز و برق کشور نصب شده و برای سایر سیستم های اصلی نیز به زودی ارتقا می یابد.
رییس سازمان پدافند غیرعامل گفت: تولید محصولاتی مانند سوییچ بومی، روتر بومی، موتور جست وجوی بومی و ضدبدافزار بومی نیز در دستور کار قرار دارند که تا پایان سال به محصول نهایی تبدیل خواهند شد.
وی با بیان اینکه تولید مركز عمليات امنيت شبكه (SOC) نیز در دستور کار قرار گرفته گفت: تاکنون 3 نسخه از این محصول تولید شده و در حال تست است که پس از رفع ضعف ها و اشکالات، قابل استفاده در زیرساخت های اصلی کشور خواهد بود.
رییس سازمان پدافند غیرعامل با تاکید بر اینکه این سازمان، امور اجرایی را بر اساس پروژه های مدنظر و شاخص های مورد مطالبه واگذار می کند ادامه داد: محصولات بومی که از مرحله طراحی تا اجرا در داخل کشور تولید شود و منبع اولیه آن نیز در اختیار خودمان باشد مورد حمایت سازمان پدافند غیرعامل قرار می گیرد.
وی گفت: برای مثال اسکادای ملی توسط 3 شرکت دانش بنیان که به معنای واقعی این محصول را تولید کرده بودند در قالب یک کنسرسیوم ملی و با افزودن بخش امنیتی، به اجرا درآمد که هم اکنون نیز این محصول کاملا بومی، در بخش کنترل و هدایت شبکه خط لوله اتیلن غرب به کار گرفته شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :