آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 54464
تاریخ انتشار : 8 تیر 1393 12:27
تعداد بازدید : 814

آثار مخرب تلویزیون هم کم نیست

بچه ها و جوانان امروزی دیگر گوش شان از موضوعات مربوط به صدمات و آثار منفی کنسول های بازی و لپ تاپ پر شده است و گاهی با اطلاع از آنچه به سرشان خواهد آمد، شروع به کار کردن با این ابزارها می کنند. اما تاکنون اخبار زیادی درباره میزان تماشای تلویزیون منتشر نشده است. در حالی که به نظر می رسد عمق آسیبی که تلویزیون به ما می زند، بیشتر از آن چیزی است که فکر می کنیم.

Engadget- براساس گفته های کارشناسان، نشستن طولانی مدت در مقابل تلویزیون اثرات مخرب فراوانی را از نظر روانی بر جای می گذارد و علت آن تاثیرات روانی برنامه های تلویزیونی روی مغز است. حال آنکه از نظر جسمانی نیز بی تحرکی و صرف وقت طولانی در جلوی تلویزیون، در سلامتی افراد تاثیر نامطلوبی دارد. اما یافته های جدید دانشمندان در موسسه قلبی ایالات متحده، نشان از این دارد که آثار مخرب تماشای طولانی مدت برنامه های تلویزیونی و نشستن جلوی تلویزیون، به مراتب بیشتر است. نتایج تحقیقات این موسسه نشان می دهد که افرادی که بیش از ۳ ساعت وقت خود را جلوی تلویزیون صرف می کنند، خود را در ریسک خطرات مختلفی قرار می دهند. از جمله این خطرات بالا رفتن ریسک مرگ و میر در این افراد به میزان 2 برابر افرادی است که کمتر از ۳ ساعت در روز را مقابل تلویزیون صرف می کنند. این نتایج از جمع آوری اطلاعات مربوط به  13 هزار و 284 نفر کسب شده است که میانگین سنی 37 سال را دارا بوده اند. این تحقیقات در طول 8.2 سال تکمیل شده است. در این مدت 97 نفر از افراد تحت نظر، فوت کرده اند که جزو افرادی بودند که ساعات طولانی جلوی تلویزیون صرف می کرده اند.
صرف زمان طولانی در جلوی تلویزیون، نشانه ای است مبنی بر تنبلی و یکی از رفتارهای افراد ناسالمی است که زودتر از سایرین می میرند. هرچند تلویزیون در این موضوع موثر است، اما اصلی ترین دلیل برای خطرناک بودن تلویزیون، حالت سکونی است که افراد برای ساعات متمادی داشته و بدون داشتن کوچک ترین حرکت در جلوی تلویزیون قرار می گیرند.
این افراد باید فعالیت های بدنی خود را افزایش داده و میزان ساعاتی را که جلوی تلویزیون قرار می گیرند را به دو تا سه ساعت در روز کاهش دهند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :