آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 54448
تاریخ انتشار : 8 تیر 1393 11:53
تعداد بازدید : 913

نظام صنفی رایانه ای یکی از 5 کلیددار مرکز ریشه گواهی دیجیتال شد

دبیرکل سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور از دریافت یکی از 5 کلید دستیابی به مرکز ریشه صدور گواهی الکترونیکی از این شورا و رییس مرکز دولتی صدور گواهی الکترونیکی خبر داد.

فناوران- محمد حسین پاشنه طلا با اعلام این خبر افزود: فصل جدیدی از تعاملات فیمابین شورای سیاستگذاری تجارت الکترونیکی کشور، مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت و نظام صنفی رایانه ای کشور با انتخاب سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور به عنوان یکی از 5 کلیددار مرکز ریشه گواهی الکترونیکی کشور آغاز شده است.
وی بیان کرد: رشد اقتصادی در بخش اقتصاد اینترنتی جهان 10 درصد برآورد می شود، حال آنکه اقتصاد اینترنتی در ایران با وجود زیرساخت های قابل قبول هنوز از سهم مناسبی در اقتصاد ملی ایران برخوردار نیست. این در حالی است که نرخ رشد اقتصاد سنتی ایران بر اساس گزارش دولت، منفی است.
وی با اشاره به اینکه رشد اقتصادی 10 درصدی در کمتر اقتصادی امروز مشاهده می شود، زمینه سازی سریع دولت برای الحاق و بهره برداری ایران از اقتصاد اینترنتی را از عوامل بسیار مهم رشد اقتصادی و خروج از رکود تورمی موجود در کشور اعلام کرد.
دبیرکل سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور در بخش دیگری از سخنان خود افزود: دستیابی به توسعه در هیچ جای دنیا بدون توجه به رکن سوم توسعه اتفاق نیافتاده است و دولت توسعه گرا به عنوان رکن اول، بخش خصوصی به عنوان رکن دوم و جامعه مدنی به عنوان رکن سوم توسعه با بهره گیری از رکن چهارم که رسانه و مطبوعات تلقی می شوند به اتفاق هم توسعه را رقم می زنند.
به گفته وی در این راستا سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور به عنوان بزرگترین نهاد فراگیر مبتنی بر قانون با داشتن بیش از 10 هزار عضو حقیقی و حقوقی و کلیه فعالان فناوری اطلاعات ایران، جامعه مدنی فناوری اطلاعات کشور را به عنوان رکن سوم توسعه در خود میزبانی می کند.
وی ادامه داد: جامعه مدنی فناوری اطلاعات ایران آمادگی دارد در کنار دولت، در جهت خروج از رکود تورمی کشور وارد عمل شود و در این راستا از دولت می خواهد توسعه اقتصاد اینترنتی و حرکت به سمت اقتصاد مبتنی بر فناوری اطلاعات را به عنوان یکی از استراتژی های اصلی خود قرار داده و به منحنی رشد 10 درصدی این اقتصاد توجه ویژه کند.
پاشنه طلا ادامه داد: در حال حاضر نظام صنفی رایانه ای کشور در حال بازآرایی نظام تعاملات خود با ارکان سیاستگذاری تجارت الکترونیکی کشور است و در این راستای ضمن تقویت حضور خود در شورای سیاستگذاری تجارت الکترونیکی کشور، تولیدکنندگان و واردکنندگان محصولات و خدمات فناوری اطلاعات کشور را برای جهت گیری به سمت اقتصاد الکترونیکی ترغیب می کند.
وی در عین حال ضمن تشکر ویژه از ارکان شورای سیاستگذاری تجارت الکترونیکی کشور، ابراز امیدواری کرد که دریافت این کلید سرآغاز همکاری های گسترده تر دولت با نظام صنفی رایانه ای کشور برای توسعه تجارت و اقتصاد الکترونیکی باشد.
او در پایان ضمن اعلام آمادگی همه جانبه سازمان نظام صنفی کشور برای حمایت از آنچه وی از آن به سیاست های اینترنتی دولت نام می برد، خواستار آغاز ارتباطات گسترده دولت با ارکان سوم توسعه در همه بخش های اقتصادی شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :