آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 54446
تاریخ انتشار : 8 تیر 1393 11:49
تعداد بازدید : 666

مشکل ضمانت وام شرکت های دانش بنیان حل شد

معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مدیران گفت: طی تفاهم با سه صندوق ضمانت، مشکل ارایه ضمانت نامه به بانک ها برای اعطای وام به شرکت های دانش بنیان مرتفع شد.

خبرگزاری مهر
- علیرضا دلیری، معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: بعد از عملیاتی شدن توافق با بانک ها در راستای تأمین مالی شرکت های دانش بنیان و عملیاتی شدن این موضوع لازم بود پرداخت تسهیلات به شرکت های دانش بنیان آغاز شود. برای حل این مشکل طی تفاهم نامه ای که با مدیرعامل بانک ها داشتیم این مدیران پذیرفتند که برای اعطای وام به شرکت های دانش بنیان ضمانت نامه صندوق های ضمانت دولتی را بپذیرند.
معاون معاونت علمی افزود: بنا به تصمیم مذکور با سه صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون، صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک و صندوق ضمانت صادرات ایران جلساتی برگزار کردیم و این صندوق ها پذیرفتند که ضمانت های لازم را جهت پرداخت وام به شرکت های دانش بنیان تامین کنند.
وی گفت: مقرر شد که صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک وام های تا سقف یک میلیارد تومان را ضمانت کند و صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون وام های تا سقف 5 میلیارد تومان. اما صندوق ضمانت صادرات ایران برای ضمانت وام ها سقفی قرار نداد و تنها شرط ضمانت وام این بود که طرح های معرفی شده در راستای پرداخت وام، منجر به صادرات شود.
دلیری همچنین: با این تفاسیر بستر تازه ای ایجاد شده است تا بتوانیم مشکل ضمانت نامه پرداخت وام به شرکت های دانش بنیان را برطرف کنیم. بنابراین با امضای تفاهم نامه با سه صندوق ضمانت مذکور، مشکل ضمانت نامه های بانکی شرکت های دانش بنیان در راستای دریافت وام به طور کامل حل خواهد شد.
معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی ریاست جمهوری در رابطه با محل تامین اعتبار بانک ها برای پرداخت وام به شرکت های دانش بنیان توضیح داد: اعتبار وام های اعطایی به شرکت های دانش بنیان از صندوق توسعه ملی تأمین خواهد شد و با دستور مکتوب معاون اول ریاست جمهوری، قرار شد خط اعتباری مجزایی برای پرداخت وام به شرکت های دانش بنیان از محل صندوق توسعه ملی در نظر گرفته شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :