آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 54439
تاریخ انتشار : 8 تیر 1393 11:35
تعداد بازدید : 681

کاهش هزینه مشترکان همراه اول و تلفن ثابت با طرح سبد تعرفه

معاون شرکت مخابرات ایران گفت: درصدد تعریف بسته های تعرفه ای (سبد تعرفه ای) برای مشترکان ثابت و سیار (همراه اول) هستیم تا میانگین هزینه های مشترکان مخابرات کاهش یابد.
خبرگزاری تسنیم- داود زارعیان با بیان اینکه تعرفه تلفن همراه از 10 سال گذشته بدون تغییر بوده است، اظهار کرد: در راستای بحث های چند وقت اخیر باید گفت که تغییر تعرفه های مکالماتی همراه اول بعد از 10 سال صورت گرفته در صورتیکه همین بحث در زمینه تلفن های ثابت نیز مصداق دارد اما در آنجا با وجود هم کدسازی شاهد کاهش تعرفه نیز بوده ایم.
وی ادامه داد: تغییر تعرفه های شرکت ارتباطات سیار قانونی و در راستای مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات است زیرا در آنجا سقف تعرفه را برای مکالمات، 599 ریال در نظر گرفته اما همراه اول تعرفه 570 ریال را اتخاذ کرده است.
سخنگوی شرکت مخابرات ایران در پاسخ به این سوال که گویا وزیر ارتباطات از چنین تغییری در تعرفه ها گلایه مند است و اعتقاد دارد که این کار موجب افزایش هزینه مکالماتی مردم شده، آیا برنامه ای برای تعدیل تعرفه ها در دستور کار مخابرات و هیات مدیره شرکت ارتباطات سیار است؟، گفت: علاوه بر اینکه تعرفه های خود را در راستای تعامل بیشتر با مشترکان، کمتر از سقف تعیین شده در مصوبات کمیسیون دولتی تنظیم مقررات ارتباطات قرار دادیم، در نظر داریم تا سبد تعرفه ای را برای مشترکان شرکت مخابرات تعریف کنیم.
زارعیان با تاکید بر اینکه بسته های تعرفه ای ما شامل تمامی مشترکان ثابت و سیار (همراه اول) می شود، اذعان کرد: این بسته ها در واقع امتیازاتی برای مشترکان ماست که چند و چون آن را در آینده نزدیک اعلام می کنیم.
وی همچنین افزود: سبد تعرفه ای، امری رایج در دنیاست که اپراتورها مدل هایی برای آن ارایه داده اند و به این شیوه است که مشترکان به ازای خرید یک بسته از مزایایی چون تعرفه واحد مکالمات در ساعات پیک و غیرپیک و استفاده نامحدود از اینترنت در بازه زمانی تعریف شده، بهر مند می شوند.
معاون شرکت مخابرات ایران در پاسخ به این سوال که امکان تغییر تعرفه های ارتباطی نیز وجود دارد؟، گفت: تعرفه ها طبیعتا تغییر نمی کند اما وقتی سبد ارایه کنیم، میانگین هزینه مشترکان کاهش می یابد.
وی همچنین در پایان خاطر نشان کرد: به عقیده من دولت موضعی در برابر تعرفه ها نگرفته زیرا خود وزیر ارتباطات هم اعلام کردند که تعرفه ها قانونی است اما بهتر است شیوه ای اتخاذ گردد تا نظر مشترکان جلب شود؛ در این راستا بسته های تعرفه ای می تواند راهکار جلب رضایت مشترکان باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :