آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 54435
تاریخ انتشار : 8 تیر 1393 11:28
تعداد بازدید : 628

افزایش 40 گیگا بیتی پهنای باند بین الملل تا آخر تابستان

مدیر کل مهندسی عملیات شبکه دیتای شرکت ارتباطات زیرساخت از افزایش 40 گیگابیت بر ثانیه پهنای باند بین الملل، تا پایان تابستان امسال خبر داد.

فناوران- محمدرضا نوروزی گفت: در 3 ماه نخست امسال با افزایش 40 گیگابیت برثانیه پهنای باند بین الملل، این ظرفیت به 150 گیگابیت برثانیه رسید که تا پایان تابستان امسال، 40 گیگابیت دیگر نیز افزایش خواهیم داشت.
وی با تاکید بر اینکه سال 92 سال جهش اینترنتی کشور بود، افزود: در اواسط سال گذشته 67 گیگ پهنای باند بین الملل داشته ایم که در مدت 6 ماه با 60درصد افزایش، آن را به 110 گیگابیت برثانیه رساندیم.
وی به میزبانی 30 گیگ پهنای باند خارج از کشور اشاره کرد و گفت: با همت همکاران در شرکت ارتباطات زیرساخت، توانستیم این پهنای باند را به داخل کشور منتقل کنیم تا هم هزینه ها کاهش یابد و هم پهنای باند با کیفیت، در اختیار مشتریان قرار گیرد.
نوروزی با اشاره به اینکه مشکلی در پهنای باند بین الملل نداریم گفت: رشد پهنای باند بین الملل چشمگیر بود و لازم است سیستم انتقال نیز پایاپای با آن افزایش ظرفیت داشته باشد تا با پرشدن سیستم های انتقال مواجه نشویم.مدیر کل مهندسی عملیات شبکه دیتا با تاکید بر مدیریت و بهره برداری شبکه دیتای زیرساخت کشور ادامه داد: در بحث میزبانی داخلی در نظر داریم حجم ترافیک زیادی را با محتوای کسب و کار داخلی، رونق اقتصادی و آنچه که موافق با سیاستهای داخل کشورمان است فراهم آوریم.
وی با اشاره به فراهم شدن تجهیزات هم مکانی در شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: شرکت هایی چون آسیاتک، شاتل، پارس آنلاین و داده گستر عصر نوین تا به امروز در زمینه میزبانی داخلی با ماهمکاری کرده اندکه شرکت ارتباطات زیرساخت، الزامات زیر ساختی مثل دسترسی به پهنای باند ،برق،فضاو..را برای این شرکت ها فراهم می کند.
وی در خصوص امنیت اینترنت در ایران گفت:امنیت در اینترنت از منظرهای مختلف قابل بررسی است ، امابه جرات می وان گفت سرویس هایی که از سوی شبکه زیرساخت کشورارایه می شوند، امن هستند .


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :