آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 54428
تاریخ انتشار : 8 تیر 1393 10:33
تعداد بازدید : 918

ری کورزویل:

10 سال دیگر، لباس مان را نمی بافیم؛ چاپ می کنیم

ری کورزویل، در دهه های گذشته لقب مخترع و سپس نویسنده آینده گرا و صد البته پرفروش آمریکایی را داشت و هم اکنون نیز در گوگل در سمت مدیریت هوش مصنوعی مشغول به کار است. وی چهارشنبه گذشته در کنفرانس سالانه طراحان گوگل یا I/O قبل از شروع برنامه معرفی محصولات جدید و بعد از لری پیج، بنیانگذار و مدیر اجرایی این شرکت سخنرانی کرد تا درباره فعالیت هایش در این غول جست وجوی اینترنتی و همچنین آینده دنیای فناوری صحبت کند.

فناوران- کورزویل در این مراسم با اشاره به اینکه پرینترهای سه بعدی نقش بسزایی در آینده فناوری خواهند داشت، گفت که تا کمتر از 10 سال آینده، شما حتی قادر خواهید بود که تنها با صرف چند سنت، لباس های منبع بازتان را چاپ کنید.
وی همچنین افزود: اکنون که در سال 2014 به سر می بریم، سازندگان دیجیتال دست به ساخت لباس هایی می زنند. به طور مثال، شرکت OpenKnit ماشین بافندگی طراحی کرده که هم اکنون نیز در بازار وجود دارد، اما قیمت آن بسیار زیاد است و حدود 700 دلار قیمت دارد. این ماشین هنوز کاملا توسعه نیافته، به گونه ای که هم سخت افزار و هم نرم افزار آن توسط خود کاربر باید راه اندازی شود. در واقع، می توانید بخش هایی از یک لباس را توسط این پرینتر سه بعدی چاپ کنید. جالب است بدانید که شرکت OpenKnit برای این پرینتر یک مخزن آنلاین راه اندازی کرده که الگوهای دیجیتال منبع باز در آن وجود دارد و کاربر می تواند آنها را اجرا کند. این مخزن Do Knit Yourself (خودت بباف) نام دارد و هم اکنون چهار طرح در آن وجود دارد. کورزویل با توجه به سرمایه گذاری میلیون دلاری برای تحقیق و توسعه در این زمینه و پیشرفت فناوری از نظر پرینترهای سه بعدی و نرم افزار، آینده روشنی را برای این چاپگرها پیش بینی می کند.
وی گفت: چاپ لباس در آینده به همان راحتی سفارش یک همبرگر یا سیب زمینی سرخ کرده از طریق ساعت هوشمندتان است. فکر کنید که در آینده می توانید تی شرت هایی درست کنید که قابل بازیافت هستند و فقط می توانید یک روز آن را بپوشید. بعد آن را بازیافت می کنید و این بار یک تی شرت آبی برای فردای تان می سازید. وی افزود: البته می توان پیش بینی کرد که صنعت مد زیاد با این مساله خوب کنار نیایند، ولی از طرف دیگر در آینده طراحان نوپا به راحتی در خانه لباس طراحی می کنند و به سبک و سیاق دنیای امروزی نیز آنها را می فروشند. در حالی که هم اکنون نیز یک شرکت طراح لباس با همکاری با OpenKnit، ویدیوی تبلیغاتی اش را برای استفاده در پرینترهای این شرکت ارایه کرده است.
وی سپس توضیح داد که در گوگل تیمی را رهبری می کند تا با شبیه سازی عملکردهای مغز انسان، هوش مصنوعی را توسعه دهند. هدف از این کار طراحی نرم افزاری است که می تواند زبان کاربر را تشخیص دهد، با او ارتباط برقرار کند و حتی محتوای کتاب ها و اسناد را نیز درک کند. کورزویل اواخر سال 2012 و بعد از یک ملاقات با لری پیج و اهدای یک نسخه از کتابش تحت عنوان "چگونه می توان یک مغز ساخت" (How To Create A Mind) وارد گوگل شد. این در حالی بود که کورزویل به دنبال راهی برای سرمایه گذاری در یک شرکت بود تا بتواند تحقیقاتش را در زمینه مهندسی معکوس مغز متمرکز کند.
کورزویل در همین راستا گفت که سوپر کامپیوترهای امروزی می توانند فرآیند محاسبه یک خط عدد را به گونه ای که مغز در هر ثانیه انجام می دهد، انجام دهد. ولی چالشی که تیم من با آن روبه روست، یافتن مدلی برای توسعه ایده های سلسله مراتبی (hierarchical ideas) است که بستگی به موارد دیگری دارد. وی درباره فناوری جست وجوی اینترنتی کنونی گفت: این فناوری هنوز به صورت کامل ایده هایی را که شما برای جست وجوی یک مقاله یا پست وبلاگ می نویسید، مدل سازی نمی کند و این دقیقا چیزی است که ما دوست داریم به آن دست یابیم. با محقق شدن این امر شما حتی خواهید توانیست با موتور جست وجوی تان صحبت کنید و با آن تعامل کنید تا نتیجه جست وجو دقیقا آن چیزی بشود که می خواهید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :