آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 54305
تاریخ انتشار : 7 تیر 1393 12:21
تعداد بازدید : 667

برگزاری همایش مدیریت تهدیدات در فضای سایبری

همایش مدیریت تهدیدات در فضای سایبری توسط شرکت گسترش خدمات تجارت الکترونیک ایرانیان(ایدکو) برگزار شد.

دیده بان آی تی
- در همایش ICSS 2014 جدیدترین تهدیدات  فضای سایبری مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت و حاضران با دیدگاه های استادان دانشگاه در خصوص موضوعاتی همچون نشت داده ها و مدیریت دانش در امنیت اطلاعات آشنا شدند.
در این همایش  سینا بقایی مدیر عامل شرکت ایدکو، محمدرضا نظری عضو پژوهشکده فناوری اطلاعات دانشگاه شریف و مشاورعالی مرکز همکاری علمی و فناوری ریاست جمهوری، مدیرفروش محصولات سازمانی کسپرسکی درآسیای غربی،  هومن تصدیقی عضوهیات علمی پژوهشکده فاوای دانشگاه شریف و دبیرکنسرسیومDLP ایران به سخنرانی پرداختند.
محورهایی که در این همایش مورد بررسی قرارگرفت عبارت بود از: مدیریت دانش در امنیت فناوری اطلاعات، راهکارهای کسپرسکی در مدیریت امنیت سایبری، راهکارهای جلوگیری از نشت داده ها و راهکارهای اینفوواچ(Infowatch) درپایش ترافیک داده ها.
حاضران در ابتدای همایش، از آمارهای مربوط به  تعداد نشت داده ها در سال های اخیر، میزان و روند رشد نشت اطلاعات خصوصی، نسبت نشت های عمدی و غیر عمدی و...آگاهی یافتند و با فضای کلی خطرات روزافزون دنیای سایبری آشنا
شدند.
راهکارهای نوین کسپرسکی، فناوری های برتر آن، که بیش از پیش می توانند امنیت سازمان ها را در فضای اینترنت و سرورها فراهم کند، از دیگر مباحث مطرح شده در این همایش بود.
کسپرسکی، با معرفی راهکار سازمانی جدید خود که مشتمل بر ماژول های مهم رمزنگاری، ضدبدافزار، مدیریت ابزارهای همراه، مدیریت وصله های امنیتی و اسکن آسیب پذیری ها است، حاضران را با توانمندی های این ابزارها آشنا ساخت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :