آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 54295
تاریخ انتشار : 7 تیر 1393 11:47
تعداد بازدید : 452

تصویب اصول حاکم بر خدمات صوتی

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات با توجه به گسترش تقاضا برای ارایه خدمات ارزش افزوده محتوایی صوتی از طریق شبکه های تلفنی اعم از ثابت و همراه، به منظور حفظ حقوق مشترکان و ضابطه مند کردن ارایه این خدمات، “اصول حاکم بر ارایه خدمات ارزش افزوده محتوایی صوتی” را تصویب کرد.

فناوران- براساس این مصوبه، تعرفه خدمات ارزش افزوده محتوایی صوتی براساس شرایط بازار، از سوی ارایه دهنده خدمات ارزش افزوده محتوایی صوتی تعیین می شود و اپراتور و ارایه دهنده خدمت موظفند در تمامی تبلیغات مربوط به خدمات خود، مشترک را از هزینه های مربوط به آن، به صورت شفاف مطلع کنند.
براساس این مصوبه، به منظور حمایت از فراهم کنندگان محتوای صوتی،حداکثر سهم اپراتور از خدمات ارزش افزوده محتوایی صوتی، ۳۰ درصد تعیین شده و ارایه دهنده خدمت موظف است قبل از شروع ارایه خدمات ارزش افزوده صوتی مورد نظر و در ابتدای تماس، درباره شرایط ارایه از جمله تعرفه خدمت به مشترک به صورت شفاف اطلاع رسانی کند و همچنین درباره ادامه تماس، از مشترک تایید مجدد بگیرد.
همچنین کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مقرر کرده است اپراتور امکان مسدودسازی دریافت خدمات از طریق شماره خاص و فعالسازی مجدد آن را درصورت درخواست مشترک فراهم کند و اپراتور موظف است روش انجام این کار را قبل از شروع به ارایه خدمات به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرده و تاییدیه لازم را از این سازمان دریافت کند.
خدمات ارزش افزوده محتوایی صوتی شامل خدمات از جمله سرگرمی، آموزشی، اطلاع رسانی، خدمات تخصصی مشاوره ای و ... که توسط ارایه دهنده خدمات ارزش افزوده محتوایی صوتی و از طریق بستر صوتی تلفن (اعم از ثابت و همراه) بصورت اختیاری در اختیار مشترکان قرار می گیرد و تعرفه آن از طریق سیستم صورتحساب اپراتورها قابل پرداخت است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :