آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 54288
تاریخ انتشار : 7 تیر 1393 11:37
تعداد بازدید : 562

اهمیت ایران برای ITU

حمدون توره دبیر کل اتحادیه جهانی مخابرات (ITU) شناخت خوبی از تیم مدیریتی جدید در وزارت ارتباطات دارد.

دانیال رمضانی
 او در جریان برگزاری اجلاسWSIS+10 نیز به طور سرزده به یکی از پنل های تخصصی ایران مراجعه کرد و به کرات نیز مستقیم و غیرمستقیم با وزیر ارتباطات و رییس سازمان IT ایران در ارتباط بود.
در اجلاس مذکور حضور نمایندگان ایران در بخش های مختلف بسیار محسوس و موثر بود چراکه دوباره تیمی به وزارت ارتباطات بازگشته که مسایل بین الملل در حوزه ICT را به دقت رصد می کند.
حالا دبیر کل اتحادیه جهانی مخابرات به سرعت به ایران می آید تا درباره مسایل مهم جهانی در حوزه ICT مشورت و رایزنی کند.
به گفته وی در ایران اراده سیاسی بزرگی برای توسعه ICT وجود دارد و امیدواریم در این اراده و برنامه های ایران این آژانس در جهت رشد و توسعه جامعه اطلاعاتی همکاری داشته باشد.
به هر تقدیر حضور دبیرکل یک نهاد بین المللی در ایران گویای اهمیت نقش وجدیت کشور در فرایندهای بین المللی در حوزه ICT است. این در حالیست که وزیر ارتباطات کشور نیز به گسترش مسایل بین الملل به واسطه فعالیت های دیپلماتیک خود توجه ویژه ای دارد.
معاون اول رییس جمهور نیز در دیدار با دبیر کل ITU با تاکید بر اینکه دولت برنامه های وسیعی در زمینه توسعه فناوری های اطلاعاتی و ارتباطی دارد، گفته، یکی از اولویت های دولت برای سال های آینده، توسعه این فناوری هاست و علاقه داریم در این زمینه از توانمندی های اتحادیه جهانی ارتباطات استفاده کنیم.
مجموع نگرش حاکم بر کل دولت که فناوری اطلاعات و ارتباطات را پیشران توسعه می داند و تلاش های تیم مدیریتی وزارت ارتباطات برای ایفای نقش در صحنه بین الملل که بازتاب آن حضور دبیر کل اتحادیه جهانی مخابرات در ایران است، نشان از رونق در حوزه ICT در سال های آینده دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :