آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 54287
تاریخ انتشار : 7 تیر 1393 11:36
تعداد بازدید : 560

وزیر ارتباطات :

رفع فیلتر فیس بوک در کوتاه مدت بعید است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات رفع فیلتر شبکه های اجتماعی فیسبوک و توییتر را در کوتاه مدت ممکن ندانست.

ایلنا- محمود واعظی در خصوص سیاست و رویکرد دولت درباره شبکه های اجتماعی گفت: سیاست دولت تدبیر و امید این است که برنامه ها و اپلیکیشن هایی در داخل درست کنیم.
وی با بیان اینکه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از شرکت های دانش بنیان و دانشگاه ها در ساخت برنامه ها و اپلیکیشن ها برای ساخت شبکه های اجتماعی حمایت می کند، گفت: در آن موقع جوانان و مردم می توانند به راحتی از شبکه های اجتماعی استفاده کنند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به این سوال که آیا می توان انتظار رفع فیلتر شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک و توییتر را داشت، گفت: مساله رفع فیلتر فیس بوک و توییتر، مساله ای پروسه دار است و بعید می دانم در کوتاه مدت این اتفاق
 بیفتد.
واعظی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه برخی ها می گویند سرعت اینترنت به جای افزایش، کاهش یافته است، بیان کرد: تعداد کسانی که سال ها در نوبت دریافت اینترنت پرسرعت بوده اند زمان تحویل خطوط آنها فرارسیده است.
وی ادامه داد: بیش از 2 میلیون کاربر دارای اینترنت پرسرعت شده اند. سرعت اینترنت نیز در دانشگاه ها بالا رفته و حدود 6 هزار روستا هم دارای اینترنت پرسرعت شده اند و نمی توان گفت سرعت اینترنت کاهش یافته اما پروژه هایی داریم که سرعت اینترنت بهتر شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :