آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 54284
تاریخ انتشار : 7 تیر 1393 11:34
تعداد بازدید : 672

دیدار دبیرکل ITU با دبیر شورای عالی IT

دبیر شورای عالی فناوری اطلاعات و معاون وزیر ارتباطات گفت: نقش حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در افزایش بهره وری و ایجاد اشتغال سریع و زود بازده مورد توجه ویژه دولت ایران قرار دارد.

روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات
- نصراله جهانگرد در دیدار با حمدون توره، دبیر کل اتحادیه بین المللی ارتباطات گفت: یکی از موضوعاتی که به نظر می رسد در راستای توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات، می بایست مورد توجه قرار گیرد، آموزش و ارتقای توان در سطح بالای هرم نیروی انسانی برای به کارگیری این فناوری است.
وی افزود: این موضوع یکی از نیازهای جامعه در حوزه های اقتصادی و تجاری محسوب می شود و برنامه های مختلفی در این حوزه از سوی ایران تدوین شده است.
معاون وزیر ارتباطات درخصوص همکاری بیش از یک دهه ایران با اتحادیه بین المللی مخابرات در حوزه جامعه اطلاعاتی گفت: ایران آماده توسعه همکاری در حوزه پروژه های توسعه ای با ITU است.
وی افزود: همکاری و انتقال تجربیات میان ایران و اتحادیه بین المللی مخابرات می تواند نقش موثری در توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات داشته باشد.
رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران در خصوص فراهم سازی مکانیزم های سنجش شاخص های ICT با همکاری اتحادیه بین المللی مخابرات، گفت: در حال حاضر اقدام های لازم در حال پیاده سازی است و نتیجه بررسی ها طی یک ماه آینده به ITU ارسال خواهد شد.
توره نیز در این دیدار، عملکرد ایران در توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات را بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت: اتحادیه بین المللی مخابرات همواره خواستار توجه به توسعه پهنای باند از سوی دولت ها بوده و این موضوع باید مورد توجه قرار گیرد. وی ادامه داد: می بایست روش های سرمایه گذاری در این حوزه به روز باشد و زمینه حضور بخش خصوص در بازارهای بین المللی فراهم شود.
دبیر کل اتحادیه بین المللی مخابرات گفت: یکی دیگر از موضوعات مهمی که باید مورد توجه قرار گیرد، چگونگی گسترش کاربرد ارتباطات و فناوری اطلاعات در جامعه است.
وی تاکید کرد: این حوزه می تواند نقش موثری در بهبود روابط اجتماعی میان مردم در جوامع مختلف داشته باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :