آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 54274
تاریخ انتشار : 7 تیر 1393 10:50
تعداد بازدید : 493

تشکیل هیات 7 نفره برای ساماندهیِ سمان

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه ما در حال حرکت به سمت دولت الکترونیکی هستیم، یکی از جلوه های این حرکت را سرعت بخشی به انجام کارهای ارباب رجوع و مردم دانست و راه اندازی سامانه جامع رسانه ها و ثبت درخواست مجوز نشریه به صورت الکترونیکی را مصداق عملی این حرکت عنوان کرد.

خبرگزاری مهر - حسین انتظامی گفت: الان وقت آن رسیده که ما روزنامه ها و نشریات محلی را تشویق کنیم که مدرن تر منتشر شوند و با ابزارهای روز نیز هماهنگ باشند، برای نمونه هر نشریه اپلیکیشن هم راه اندازی کند که البته لازم است از نشریاتی که مبادرت به چنین اقداماتی می کنند، حمایت شود.
وی از تشکیل یک هیات 7 نفره  که تنها یکی از نمایندگان آن (مدیر کل مطبوعات داخلی وزارت ارشاد) از دولت است و 6 نفر دیگر از جنس مطبوعات هستند، برای بررسی تقاضاهای ثبت شده در سایت سمان خبر داد و گفت: این تقاضاها به زودی تعیین تکلیف خواهد شد و کسانی که از میان حدود 20 هزار نفری که در سایت سمان خود را خبرنگار معرفی کرده اند، واقعا خبرنگار تشخیص داده شوند، کارت خبرنگاری دریافت خواهند کرد.
انتظامی همچنین در توضیحی درباره طرح اشتراک نیم بهای نشریات که اخیرا سامانه ای هم برای آن ایجاد شده است، گفت: حدود 140 نشریه برای همکاری در این طرح قرارداد بسته اند که در حال حاضر حدود 70 نشریه ثبت نام شده اند. در این طرح متقاضیان اشتراک می توانند نشریات مورد نیاز و درخواست خود را با 50 درصد تخفیف، مشترک شوند و این در حالی است که نیم دیگر هزینه های این طرح را وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تامین می کند و به شکلی هم اجرا خواهد شد که صد در صد قیمت پشت جلد به نشریه عودت داده شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :