آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 54272
تاریخ انتشار : 7 تیر 1393 10:46
تعداد بازدید : 708

شهریور امسال و برای حضور در اجلاس هفته فناوری پارسی زبانان

پدر اینترنت به ایران می‎آید

سر وینتون سرف که از او با عنوان پدر اینترنت یاد می‎شود، برای حضور در اجلاس بین المللی Persian ICT Week به ایران می‎آید.


فناوران- در نخستین هفته فناوری پارسی زبانان یا Persian ICT Week اجلاسی دو روزه با همین نام و با موضوع کلی “اینترنت، پیشران توسعه اقتصادی” برپا می‎شود. این اجلاس که 8 و 9 شهریور ماه امسال (30 و 31 اوت 2014) در محل سالن اجلاس سران تهران و با حضور نمایندگان و وزرای کشورهای منطقه و مقامات دولتی، خصوصی کشورمان برگزار می‎شود، گامی است در جهت گسترش حضور و تاثیرگذاری خط و زبان فارسی در اینترنت و بر این اساس، جلسات تخصصی متعددی در رابطه با موضوعات مختلف مرتبط با اینترنت با حضور کارشناسان و صاحبنظرانی از ایران و جهان از تمامی حوزه های ذی نفع برپا خواهد شد.
سازمان نظام صنفی رایانه‎ای کشور با همکاری اتحادیه فناوری اطلاعات و ارتباطات عرب (اجمع) این اجلاس را مدیریت و اجرا می‎کند.
علاوه بر وینت سرف، فادی شهاده (FadiChehade) مدیرعامل آیکان یا شرکت اینترنتی برای نام ها و شماره های واگذار شده نیز در Persian ICT Week حضور و سخنرانی خواهد داشت.در هفته فناوری پارسی زبانان علاوه بر اجلاس بین‎المللی به همین نام، نخستین اجلاس مجمع راهبری اینترنت پارسی زبانان و نخستین برنامه چالش فناورانه (Innovation Challenge) نیز برپا می شود.چالش فناورانه، رقابتی است که در آن صاحبان ایده های جذاب در زمبنه فناوری اطلاعات و  ارتباطات، به ارایه ایده خود خواهند پرداخت و در نهایت، به انتخاب و هزینه برگزارکنندگان، از ایده های برتر، حمایت مالی خواهد شد.
نمایشگاه تخصصی فناوری اطلاعات و ارتباطات نیز رویداد دیگری است که در هفته فناوری پارسی زبانان و در محل سالن اجلاس سران برپا می‎شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :