آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 54270
تاریخ انتشار : 7 تیر 1393 10:40
تعداد بازدید : 591

انتقاد مدیرعامل شرکت توسعه اعتماد مبین

«اظهارات وزیر» ارزش سهام مخابرات را کاهش داد

مدیرعامل شرکت توسعه اعتماد مبین گفت: اگر اکنون تریبونی میان 10 معاون وزیر برود و از آنها بپرسد که ارزش بورس چیست اغلب آنها می گویند که کار من ربطی به بورس ندارد. برخی با مصاحبه های احساسی سبب اختلال در بورس می شوند.


خبرگزاری فارس
- صابر فیضی درباره دلایل افت بورس و راه های برون رفت از این شرایط، گفت: بورس تابع سیاست دولت و متاثر از عوامل اقتصادی، روانی و اجتماعی است.
مدیرعامل شرکت توسعه اعتماد مبین افزود: اخیرا مصاحبه وزیر ارتباطات در مورد تعرفه های همراه اول بر سهام همراه اول و مخابرات تاثیر گذاشت و با توجه به اینکه سهام این دو شرکت حدود 10 تا 15 درصد بورس را تشکیل می دهد افت ارزش این دو سهم بر شاخص کل تاثیرگذار بود و آن را بیشتر کاهش داد.
وی ادامه داد: پس از این، هر چقدر نیز که گفته شود تعرفه ها نسبت به سال قبل تغییری نخواهد کرد، اثرات روانی آن از بین نخواهد رفت و جبران نخواهد
شد.
فیضی با تاکید بر اینکه دولت باید تمام برنامه ها و نیروهایش را در زمینه رونق بورس هماهنگ کند، گفت: هر دولت دیر یا زود باید طوری برنامه ریزی کند که سرمایه ها به سمت بورس هدایت شود در غیر این صورت اختلالی جدی در اقتصاد کشور رخ خواهد داد.
مدیرعامل شرکت توسعه اعتماد مبین افزود: هم اکنون دولت می خواهد به طور همزمان چرخ های اقتصادی را به گردش در بیاورد و جلوی تورم را نیز بگیرد که این کار سختی است و باید از طریق هدایت سرمایه های خرد به بورس و دیگر راه ها این هدف محقق شود.
وی تاکید کرد: همه عوامل سیاسی، اقتصادی و اجتماعی باید دست به دست هم دهند تا یک بورس، بورس شود. هم اکنون مصاحبه های احساسی در تمام زمینه ها از جمله سیمان، پتروشیمی، ارتباطات و معادن می شنویم و این حرف ها بیشتر احساسی است تا اینکه پایه اقتصادی داشته باشد.
فیضی تصریح کرد: اگر اکنون تریبونی میان 10 معاون وزیر برود و از آنها بپرسد که ارزش بورس چیست اغلب آنها می گویند که کار من ربطی به بورس ندارد.
مدیرعامل شرکت توسعه اعتماد مبین افزود: علاوه بر این، وقتی وزیر یا معاون وزیری مصاحبه می کند، مسوولان حقوقی و قضایی از جمله بخش اقتصادی قوه قضاییه از او بپرسند که چرا با این مصاحبه احساسی بورس را بهم ریخته ای و بر پایه اطلاعات غیرواقعی باعث ضرر به سهامداران حقیقی و حقوقی شده ای، دیگر کسی جرات نمی کند شعارهای سیاسی و حرف های احساسی درباره بخش های اقتصادی بزند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :