آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 54161
تاریخ انتشار : 4 تیر 1393 12:21
تعداد بازدید : 835

فعالان تجارت الکترونیکی همبستگی داشته باشند

کمیسیون تجارت الکترونیکی سازمان نصر تهران، نشست فعالان حوزه تجارت الکترونیکی را برگزار کرد.

روابط عمومی نصر تهران- این گردهمایی در مرکز همایش های این سازمان نصر تهران و با هدف آشنایی فعالان حوزه تجارت الکترونیکی با سازمان و برنامه های آن برگزار شد.

 مشورت دولتمردان با سازمان نصر
درابتدای مراسم آزاده داننده رییس هیات مدیره سازمان نصر تهران با بیان اینکه فعالیت های صنفی در حوزه رایانه سابقه 20ساله دارد، گفت: پس از تصویب قانون حمایت ازحقوق پدیدآورندگان نرم افزارهای رایانه ای درمجلس در سال 79، انجمن شرکت های انفورماتیک، تلاش های مصرانه ای برای تشکیل سازمان نظام صنفی رایانه ای انجام داد و در نهایت سال84 این سازمان با ماموریت مشخص "نظم بخشی و ساماندهی حوزه IT " شکل گرفت.
وی افزود: به پشتوانه مصوبه قانونی مجلس و آیین نامه هیات وزیران، این سازمان تنها نقطه تعامل دولت و بخش خصوصی در حوزه IT است.
او همچنین به تشریح ساختار دموکراتیک سازمان پرداخت و گفت: هم اکنون پس از 9 سال، این سازمان جایگاه تثبیت شده ای به عنوان حلقه اتصال بخش خصوصی و دولت دارد و درخصوص بسیاری از مسایل و تصمیم سازی در حوزه IT ، دولتمردان از مشورت با نمایندگان سازمان بهره می برند.

 لزوم افزایش همبستگی در تجارت الکترونیکی
گلمر بحری رییس کمیسیون تجارت الکترونیکی سازمان نصر تهران با بیان این مطلب که اعضای کمیسیون تجارت الکترونیکی متشکل از فعالان و شرکت های حوزه کسب و کار آنلاین هستند، افزود: این کمیسیون در حال حاضر به عنوان نماینده بخش خصوصی به دنبال آن است که نقشی موثر در رفع مشکلات پیش روی این صنعت و ایجاد تعامل بیشتر میان دست اندرکاران این حوزه
 ایجاد کند.
او با بیان اینکه تجارت الکترونیکی در مقایسه با سایر شاخه های IT،کسب و کاری نوپا و جدید محسوب می شود، بر لزوم فرهنگ سازی بیشتر و توسعه فعالیت های صنفی در این حوزه تاکید کرد.
بحری گفت: در حال حاضر کمیسیون تجارت الکترونیکی کارگروه هایی را با هدف بررسی مشکلات پیش روی تجارت الکترونیکی در کشور تشکیل داده است و سعی دارداز طریق تعامل بیشتر با دولت، مجلس و بخش خصوصی بتواند موانع و خلاهای موجود در زمینه قوانین و زیرساخت های لازم را شناسایی و رفع کند.
در بخش دیگری از این مراسم، ناصرعلی سعادت، نایب رییس کمیسیون تجارت الکترونیکی بر نقش حمایتی سازمان از صنف و کسب و کارIT تاکید کرد و گفت: تلاش های بسیاری برای شکل گیری انجمن شرکت های انفورماتیک و پس از آن سازمان صورت گرفت تا شرکت ها و فعالان ICT کشور بتوانند زیر یک چتر قدرتمند و در کنار یکدیگر، مسایل و مشکلات این حوزه را از کانال های مختلف دولت پیگیری و رفع کنند.
سعادت در ادامه به ذکر مثال های مختلف از فعالیت ها و پیگیری های انجمن و سازمان درخصوص رفع مشکلات صنف از طریق مراجع ذی ربط، طی سال های اخیر پرداخت و گفت: قطعا ضروروت دارد فعالان حوزه تجارت الکترونیکی به سازمان بپیوندند تا به کمک پشتوانه قانونی این تشکل بتوانند مسایل و مشکلات کسب و کار خود را مرتفع کنند.
در انتهای این مراسم پرسش و پاسخ میان سخنرانان و حاضران صورت گرفت و فعالان تجارت الکترونیکی علاقمندی خود را برای عضویت در سازمان و کمیسیون تجارت الکترونیکی اعلام کردند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :