آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 54159
تاریخ انتشار : 4 تیر 1393 12:18
تعداد بازدید : 615

اختصاص 100 میلیارد تومان به جوایز صادراتی

معاون وزیر صنعت گفت: 100 میلیارد تومان از سوی دولت برای پرداخت جوایز صادراتی اختصاص یافته است که به کالاهایی با ارزش افزوده بالا تعلق می گیرد.

مهر- ولی اله افخمی راد افزود: شورای عالی صادرات تصمیم گرفت تا بخشی از منابع مورد نیاز برای پرداخت جوایز صادراتی را تامین کند، بر این اساس اعضای شورا موافقت کردند که اعتبار لازم در بودجه سال اینده برای اعطای جوایز صادراتی در نظر گرفته شود که به این منظور، معادل 6 درصد ارزش صادرات خدمات فنی- مهندسی و 4 درصد ارزش صدور مصنوعات صنعتی،مورد موافقت  قرار گرفت.
وی افزود: حداقل 100 میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت مشوق صادراتی و حمایت از صادرات مصنوعات صنعتی، کالاهای دانش بنیان و خدمات فنی و مهندسی در نظر گرفته شده است که با نهایی شدن این طرح در هیات دولت، مشوق های صادراتی پرداخت می شود.
وی گفت: همچنین در جلسه شورای عالی صادرات، تخصیص 60 میلیارد تومان اعتبار از سوی وزارت اقتصاد و دارایی به گمرک، برای تامین حقوق ورودی مواد اولیه به کار رفته در کالای صادراتی مورد بحث قرار گرفت.
به گفته افخمی راد، قرار شد تا معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری، وزارتخانه های اقتصادی و دارایی و نیز صنعت کار را بررسی بیشتری صورت دهند.
وی افزود: حذف فرایند دریافت گواهی استاندارد از کالاهایی که دارای نشان استاندارد هستند و صادرات بدون مانع این قبیل کالاها و افزایش سرمایه بانک توسعه صادرات معادل ریالی 5/1 میلیارد دلار، از جمله پیشنهادات مورد موافقت در جلسه شورای عالی صادرات بود
افخمی گفت: ایجاد محدودیت در صادرات کالا برخلاف قانون برنامه پنجم توسعه است و در این جلسه، رفع محدودیت از صادرات کالاهای صنعتی که ارز یارانه ای دریافت نمی کنند، مطرح و بررسی بیشتر این مساله به هیات دولت واگذار شد.
وی همچنین مشکلات طرح خروج موقت ماشین آلات عمرانی جهت اجرای پروژ ه های فنی ـ مهندسی در خارج از کشور را مورد دیگر مطرح شده در این جلسه خواند که با موافقت اعضا، صدور مجوز به کمیته ماده 19 واگذار شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :