آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 54157
تاریخ انتشار : 4 تیر 1393 12:15
تعداد بازدید : 545

ارایه اظهارنامه مالیاتی دوره بهار بدون مراجعه حضوری

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: مودیان مالیات بر ارزش افزوده می توانند تا 15 تیر ماه جاری و از طریق سامانه عملیات اینترنتی مالیات بر ارزش افزوده، اظهارنامه های دوره بهار را به طور الکترونیکی پرداخت کنند و نیازی به مراجعه حضوری یا ارایه برگه چاپ شده اظهارنامه ها نیست.

ایرنا- علی عسکری افزود: مودیان مالیات بر ارزش افزوده هر سه ماه یک بار اظهارنامه های مالیاتی خود را به سازمان امور مالیاتی کشور ارایه می دهند. وی ادامه داد: از این پس مودیان مالیاتی برای تکمیل و ارسال اظهارنامه های خود به صورت الکترونیکی اقدام می کنند، بدون اینکه الزامی به مراجعه به واحدهای مالیاتی داشته باشند. این امر مزایای بی شماری دارد و موجب کاهش تردد مودیان مالیاتی، سرعت، سهولت و دقت در انجام کار می شود.  وی تاکید کرد: این طرح بر پایه طرح تکریم ارباب رجوع و در نتیجه افزایش رضایت مودیان از نحوه انجام اموراست. رییس کل سازمان مالیاتی کشور با بیان اینکه همه مودیان باید قانون مالیات بر ارزش افزوده و دیگر مالیات ها را پرداخت کنند، گفت: این مالیات ها حق الناس و جزو منابع عمومی است.
عسکری گفت: همه فعالان اقتصادی باید در زمان مقرر مالیات بر ارزش افزوده را به دولت بدهند.
وی با بیان اینکه واحدهای صنفی به منظور رونق اقتصادی خود تا سه ماه مبالغ حاصل از ارزش افزوده را نزد خود نگه می دارند، تاکید کرد: همه فعالان اقتصادی که در نظام ارزش افزوده کار می کنند باید در زمان مقرر مبلغ حاصل مالیات بر ارزش افزوده را به سازمان مالیاتی پرداخت کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :