آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 54142
تاریخ انتشار : 4 تیر 1393 11:18
تعداد بازدید : 656

رییس سازمان غذا و دارو:

طرح نسخه الکترونیکی ۴ سال زمان می برد

رییس سازمان غذا و دارو گفت: طرح الکترونیکی شدن نسخه پزشکان نیمه دوم امسال پایلوت می شود، پروتکل منطقی شدن تجویز دارو نیز در دل این طرح است و اجرای کامل این طرح در سراسر کشور به حداقل یک دوره چهارساله تا آخر دولت یازدهم زمان نیاز دارد.

خبرگزاری فارس - رسول دیناروند درباره طرح الکترونیکی شدن نسخه پزشکان توضیح داد: اجرای این برنامه در وزارت بهداشت تصویب شده است و هم اکنون اقدامات اولیه برای نوشتن برنامه های نرم افزاری آن و نیز پروتکل درمانی و تجویز منطقی پزشکان شروع شده است.
وی تاکید کرد: اجرای موفق برنامه نسخه نویسی پزشکان مهم تر از همه به اجرای پروتکل درمانی و راهنمای تجویز دارو برای پزشکان بستگی دارد که در دل این برنامه پیش بینی شده است.
معاون غذا و داروی وزبر بهداشت افزود: نوشتن برنامه نسخه نویسی پزشکان کار سختی نیست اما اجرای آن سخت است به همین علت از نیمه دوم امسال اجرای این برنامه در دو یا سه دانشگاه علوم پزشکی کوچک (استان های کوچک) شروع می شود تا با رفع اشکالات آن بتوانیم در سال های آ ینده آن را به سایر استان ها گسترش دهیم.
رییس سازمان غذا و دارو در پاسخ به این پرسش که این برنامه چه زمانی به طور کامل در سراسر کشور اجرا می شود، گفت: اجرای کامل برنامه الکترونیکی شدن نسخه نویسی پزشکان حداقل به یک دوره چهارساله تا پایان این دولت زمان نیاز دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :