آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 54138
تاریخ انتشار : 4 تیر 1393 11:0
تعداد بازدید : 958

مدیر عامل اپراتور سوم :

رایتل خواستار یکسال انحصار در ارایه مکالمات تصویری است

صبح روز گذشته مدیرعامل اپراتور سوم در یک نشست مطبوعاتی پیرامون اعلام تعرفه های جدید این اپراتور به پرسش های خبرنگاران پاسخ داد.

فناوران- مجید صدری در این نشست درباره اجرای طرح رومینگ ملی گفت: رومینگ ملی برای مشترکان هیچ هزینه ای نخواهد داشت و در حال حاضر تماس های متعددی نیز با مراکز ما گرفته می شود که مشترکان درباره این موضوع سوال می کنند.
مدیر عامل اپراتور سوم افزود: در طرح رومینگ ملی بحث مکالمات صوتی ما در همه جا یکسان خواهد بود و هر آنجا که آنتنی وجود نداشت، مشترک می تواند از شبکه های همراه اول و یا ایرانسل استفاده کند با این حال ما در تلاشیم که توسعه شبکه خود را با جدیت دنبال کنیم.
صدری درباره تغییر تعرفه های اپراتور سوم گفت: بحث تعرفه ها یکی از معضل های جدی رایتل بود؛ ما در وهله اول قیمت ها را در بسته خود کاهش دادیم اما بعدها برای این که بتوانیم گام دیگری برداریم تعرفه تماس ها و اینترنت نیز از تاریخ اول تیرماه کاهش دادیم.
وی ادامه داد: در حال حاضر این کاهش قیمت ها هم در حوزه مشترکان دایمی و هم در حوزه مشترکان اعتباری اعمال شده و حدود 10 درصد هزینه های آنها کاهش یافته و در یک و دو مورد به کف قیمت ها رسیده ایم. به عنوان مثال اکنون مشترکان دایمی ما برای هر دقیقه مکالمه درون شبکه ای تعرفه 499 ریالی که پایین ترین تعرفه مکالمه کشور است را پرداخت می کنند.
صدری در ادامه صحبت های خود در پاسخ به سوالی که درباره هزینه های اینترنت مطرح شده بود این گونه توضیح داد که مشترکانی که برای استفاده از اینترنت رایتل بسته های تخفیفی را فعال کرده اند هنگامی که از شبکه همراه اول و یا ایرانسل استفاده کنند هزینه ای جداگانه برای آن ها محاسبه می شود.
وی در ادامه گفت: اینترنت ما نیز پیش ازاین در حالت آزاد کیلوبایتی نیم ریال قیمت داشت که اکنون این رقم به 0.35 ریال رسیده است و به عبارتی با کاهشی 30 درصدی مواجه شده است که البته بسته های اینترنت هزینه های کمتری دارند.
مدیر عامل اپراتور سوم در بخش دیگری از صحبت های خود به بحث رومینگ بین الملل رایتل پرداخت و گفت: به تازگی موفق شدیم در قالب توافق نامه هایی که با اتصالات امارات برقرار کرده ایم، رومینگ رایتل را در کشور امارات فعال کنیم و به زودی به واسطه این شرکت با 600 اپراتور دیگر هم مرتبط خواهیم شد و دیگر کاربران می تواند در بسیاری از کشورهای دنیا از رایتل استفاده کنند.
 رگولاتور ناظر بر رومینگ ملی
مدیر عامل اپراتور سوم در پاسخ به سوال خبرنگار فناوران مبنی بر این که چه تضیمنی وجود دارد که پس از اجرای طرح رومینگ ملی، اپراتورهای اول و دوم خدمات خود را به طور کامل در اختیار مشترکان رایتل قرار دهند و مشکلی در این بین پیش نیاید گفت: سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی قطعا روی خدماتی که ما و سایر اپراتورها ارایه می کنیم نظارت دارد و حتما اپراتورهای دیگر هم اخلاق حرفه ای را رعایت کرده و متعهدانه برخورد می کنند.
صدری همچنین عنوان کرد: در حال حاضر 80 درصد مشترکان اپراتور سوم مشترکان دیتا هستند و برای این مشترکان اطلاع رسانی ها به طور مناسب صورت می گیرد تا زمانی که از شبکه اپراتور دیگری استفاده می کنند، در جریان باشند. به این ترتیب در زمانی که پوشش شبکه رایتل در نقطه ای مناسب نباشد برای کاربر اپراتور سوم پیامکی ارسال شده و به او اطلاع داده می شود که سرویس او روی اپراتورهای دیگر روم شده است.
وی در پاسخ به سوال دیگر فناوران مبنی بر تغییر نکردن کیفیت رایتل از زمان اجرای رومینگ ملی اظهار کرد: طی 10 روزی که از اجرای طرح رومینگ ملی می گذرد تعداد کاربرانی که تماس آن ها روی شبکه رومینگ انتقال یافته حدود 100 هزار نفر بوده است و پیش بینی می شود که این تعداد افزایش یابد.

 درخواست غرامت و حق انحصار تماس تصویری
اما مدیر عامل اپراتور سوم در بخش دیگری از صحبت های خود در پاسخ به سوالی که درباره تماس های تصویری و وصل شدن مجدد آنها مطرح شده بود گفت: این مساله در شورای عالی فضای مجازی در حال بررسی است و ما امیدواریم در آینده نزدیک امکان برقراری مجدد این تماس ها فراهم شود.
صدری ادامه داد: البته ما سرویس هایی را هم تعریف کرده ایم که به عنوان مثال در قالب آن ها اعضای خانواده بتوانند از این سرویس استفاده کنند که البته اجرای این طرح ها منوط به صدور مجوز شورای عالی فضای مجازی است.
مدیرعامل اپراتور سوم موبایل همچنین خواستار دریافت غرامت بابت منع ارایه سرویس تماس تصویری و نیز مهلت یک ساله انحصار از سوی سازمان تنظیم مقررات برای ارایه این سرویس در کشور شد.
مجید صدری گفت: کمیته ای متشکل از رایتل و سازمان تنظیم مقررات ارتباطات در حال بررسی ابعاد درخواست رایتل برای غرامت از محل ضرر و زیان لغو سرویس تماس تصویری هستند که در صورت موافقت برای پرداخت غرامت، رایتل به کاربران موبایل نیز بابت عدم ارائه این سرویس، خسارت پرداخت خواهد کرد.

 لزوم مراقبت مشترکان از هزینه اینترنت رومینگ
صدری در ادامه با اشاره به هزینه های اینترنت رایتل اظهار امیدواری کرد که اپراتور سوم در آینده یک بار دیگر تعرفه های خود را کاهش دهد.
وی در ارتباط با قیمت اینترنت و استفاده از بسته های تخفیفی رایتل گفت: برای استفاده از اینترنت آزاد تعرفه ما برای هر کیلوبایت نیم ریال بود که اکنون این تعرفه به 0.35 ریال کاهش پیدا کرده است. البته باید این نکته را هم مدنظر داشت در صورتی که مشترک ما بسته تخفیفی فعال کرده باشد و برای دوره ای اینترنت او روی اپراتورهای دیگر روم شود هزینه استفاده از اینترنت اپراتورهای اول و دوم جداگانه محاسبه می شود.
اما مدیر عامل اپراتور سوم در پاسخ به این سوال که چرا باید مشترکان اپراتور سوم متضرر شده و در شرایطی که رایتل آنتن ندارد هم اینترنتی از نسل های پایین تر دریافت کرده و هم هزینه اضافی پرداخت کنند توضیح داد: به هر حال هنگام استفاده از رومینگ ملی بخشی از مشترکان ما هم مشترکانی هستند که برای تماس های خود از شبکه اپراتورهای دیگر استفاده می کنند از سوی دیگر این مساله به کاربران اطلاع داده می شود و از طریق پیامکی به مشترک اعلام می شود که اینترنت او به دلیل عدم دسترسی به پوشش مناسب در منطقه به اپراتورهای دیگر منتقل شده است.

 راه اندازی اینترنت وای فای
مدیرعامل رایتل همچنین از راه اندازی فاز نخست اینترنت وای فای در حرم مطهر امام رضا (ع) خبر داد و گفت: این سرویس در تهران و قم نیز در حال اجرا است. به نحوی که هم اکنون پایلوت این پروژه در پارک نهج البلاغه تهران، باشگاه انقلاب، حرم حضرت معصومه (س) در شهر مقدس قم نیز راه اندازی شده است و در حال رایزنی با شرکت های مختلف به منظور استفاده از خدمات و توانایی های آن ها هستیم.
صدری در پایان عنوان کرد در آینده نزدیک این اپراتور می تواند خدمات خود را در قالب رومینگ ملی در اختیار همراه اول و ایرانسل قرار دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :