آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 54137
تاریخ انتشار : 4 تیر 1393 10:57
تعداد بازدید : 742

جهانگیری در دیدار با توره اعلام کرد:

آمادگی ایران برای همکاری همه جانبه با ITU

معاون اول رییس جمهور گفت: جمهوری اسلامی ایران برای تبادل تجربیات و تداوم همکاری های همه جانبه با اتحادیه جهانی ارتباطات (ITU) آمادگی دارد.


فناوران- اسحاق جهانگیری در دیدار «حمدون توره» دبیرکل اتحادیه جهانی ارتباطات (ITU) با بیان روابط مفید و سازنده میان ایران و این اتحادیه گفت: همکاری های جنوب - جنوب می تواند منجر به تقویت روابط کشورهای جنوب در علوم پیشرفته ارتباطات شود و همچنین در توسعه روابط با سایر کشورها اثری سازنده داشته باشد.
وی افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره از ارتقای این همکاری ها استقبال کرده است و بر گسترش آن تاکید دارد.
جهانگیری با بیان اینکه مجامع بین المللی همچون اتحادیه جهانی ارتباطات، از پتانسیل و ظرفیت بسیار خوبی برخوردارند، گفت: این مجامع می توانند با استفاده از این ظرفیت ها، کمک های فراوانی در جهت توسعه کشورها داشته باشند.
به گفته وی جمهوری اسلامی ایران معتقد است که سازمان های بین المللی محلی برای تبادل نظر با اعمال حاکمیت برابر کشورها هستند و نباید محلی برای دخالت و اعمال نفوذ قدرت های بزرگ باشند.
جهانگیری با تاکید بر اینکه دولت تدبیر و امید برنامه های وسیعی در زمینه توسعه فناوری های اطلاعاتی و ارتباطی دارد، گفت: یکی از اولویت های دولت برای سال های آینده توسعه، این فناوری هاست و علاقه داریم در این زمینه از توانمندی های اتحادیه جهانی ارتباطات استفاده کنیم.
معاون اول رییس جمهور با بیان جایگاه و توانمندی های ایران در بخش های مختلف از جمله علم و تکنولوژی افزود: ایران یکی از پیشرفته ترین کشورهای منطقه است و انتظار داریم با حمایت های اتحادیه جهانی ارتباطات روند این پیشرفت ها با سرعت بیشتری ادامه پیدا کند.
دبیرکل اتحادیه جهانی ارتباطات نیز در این دیدار با بیان سابقه 150 ساله اتحادیه جهانی ارتباطات، گفت: امروز در عصر ارتباطات و اطلاعات هستیم و هدف ما دسترسی مناسب همه مردم به اطلاعات است که البته دولت ها، جامعه مدنی، بخش خصوصی و تک تک مردم در این زمینه نقش موثری دارند.
حمدون توره، همچنین با بیان اینکه ایران از جمعیتی جوان، تحصیلکرده و بسیار خلاق برخوردار است، افزود: اگر امکانات و ابزار مناسب فناوری های ارتباطی و اطلاعاتی در اختیار جوانان ایرانی قرار گیرد می توانند با خلاقیت و نوآوری زمینه های اشتغال زایی فراوانی را فراهم کنند.
ابراز تعجب از توسعه زیرساخت های ایران
حمدون توره که دو روز پیش و در نشست مطبوعاتی مشترک خود با وزیر ارتباطات گفته بود از پیشرفت های ایران شگفت زده است این بار و در جریان بازدید از شرکت زیرساخت ایران تاکید کرد: من از این میزان توسعه در زیرساخت های سوییچ و فیبرنوری ایران شگفت زده ام و توسعه زیرساخت های ارتباطی ایران بسیار پیشرفت کرده است.
توره گفت: تغییرات بسیاری را در زیرساخت های مخابراتی و ارتباطی ایران می بینم که نشان دهنده تغییرات توسعه ای فراوان در زیرساخت های اصلی است.وی افزود: افزایش درگاه های بین المللی ایران نشانگر نقش کلیدی ارتباطی ایران در منطقه است که با توجه به توسعه هایی که امروز دیدم می تواند به ایران نقش پررنگتری در عرصه جهانی ارتباطات بدهد.
حمدون توره در ادامه گفت: امید را در چهره ایرانیان می بینم و امیدوارم به دنبال تغییرات ایجاد شده، ایران بتواند نقشی مهمتر در جریانات جاری بین الملل ارتباطات جهان ایفا کند.
دبیرکل اتحادیه جهانی مخابرات ضمن تحسین پیشرفت های ایران و شرکت ارتباطات زیرساخت در حوزه شبکه زیرساخت، ابراز امیدواری کرد ایران بتواند در اجلاس های پیش روی این اتحادیه و از جمله اجلاس WSIS، موثرتر از گذشته ظاهر شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :