آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 54136
تاریخ انتشار : 4 تیر 1393 10:54
تعداد بازدید : 780

ریيس سازمان فناوري اطلاعات ايران:

دولت از توسعه زبان فارسی در فضای مجازی حمایت می کند

ریيس سازمان فناوري اطلاعات ايران گفت: توسعه خط و زبان بومي در فضاي مجازي، يكي از موضوعات مهمي است كه مورد توجه تمامي كشورها قرار گرفته و در كشور ما نيز اين موضوع مورد توجه قرار گرفته و برنامه هاي مطرح در اين حوزه، مورد حمايت قرار خواهند گرفت.

فناوران -  نصراله جهانگرد در نشست مشترك با مديران جهاد دانشگاهي گفت: توليد محتوا و برنامه هاي كاربردي به زبان بومي و عرضه آن در بازارهاي بين المللي، نقش بسيار موثري در ترويج فرهنگ و هويت ايراني دارد.
وي افزود: وزارت ارتباطات از برنامه هاي موجود در جهت توسعه خط و زبان فارسي در چارچوب راهبردهاي مقام معظم رهبري و دولت تدبير و اميد، حمايت مي كند.
معاون وزير ارتباطات، توسعه، بدون استفاده از فناوري اطلاعات را غير ممكن دانست و گفت: دولت نقش ويژه اي براي حوزه ارتباطات و فناوري اطلاعات در افزايش بهره وري و ايجاد اشتغال سريع و زود بازده قايل است.
وي ادامه داد: بر همين اساس، طرح هايي كه منجر به ارتقای توانمندي كشور، توسعه اشتغال و افزايش ثروت به كمك ارتباطات و فناوري اطلاعات شود، مورد حمايت قرار خواهند گرفت.
ریيس سازمان فناوري اطلاعات ايران افزايش مهارت هاي نيروي انساني را از موضوعات بسيار مهم در اين حوزه برشمرد و گفت: جهاد دانشگاهي مي تواند نقش بسيار موثري در مهارت افزايي نيروي انساني و همچنين ارتقای توان در سطح بالاي هرم نيروي انساني داشته باشد.
وي وظيفه دولت را هموارسازي مسير فعاليت بخش خصوصي و عمومي در جهت توسعه ارتباطات و توانمندسازي كشور دانست و تاكيد كرد: مي بايست به منظور تحقق اهداف پيش بيني شده در جهت افزايش اشتغال و ايجاد ثروت در كشور، حضور فعالان حوزه ارتباطات و فناوري اطلاعات در بازارهاي داخلي و بين المللي تقويت شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :