آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 54098
تاریخ انتشار : 3 تیر 1393 11:49
تعداد بازدید : 784

جدال غول ها در بازار فناوری های پوشیدنی

فعال شدن اپل در بازار محصولات الکترونیک پوشیدنی دو رقیب قدیمی آن یعنی گوگل و سامسونگ را نیز به فکر عرضه تولیدات مشابه انداخته است.


خبرگزاری فارس
- انتظار می رود هفته آینده در جریان برگزاری کنفرانس فناوری Google I/O اطلاعات بیشتری در این زمینه منتشر شود. کدنویسی متناسب با برنامه های همراه قابل نصب روی چنین محصولاتی نیز به یک بحث داغ در میان علاقمندان مبدل
شده است.
 از یک سو شنیده می شود که سامسونگ قصد دارد یک ساعت هوشمند مجهز به سیستم عامل آندروید را عرضه کند و البته موتورولا و ال جی هم برنامه هایی مشابه در سر دارند. از سوی دیگر گوگل قصد دارد در محصول مشابه خود از یک رابط کاربری متفاوت از محصولات رقبا استفاده کند تا کاربران با یک نگاه به آنچه که در جهان دیجیتال مد نظرشان است دسترسی داشته باشند.
تعامل لحظه به لحظه با گوشی های همراه نیز در این محصول پیش بینی شده است. رقابت میان شرکت های سازنده این نوع محصولات بر سر کنترل ابزارهای پیرامون از همین طریق ادامه دارد.
ساعت های پوشیدنی که به این منظور عرضه می شوند از حسگرهای حرکتی برخوردار بوده و قادر به دریافت فرامین صوتی نیز هستند تا بتوان لوازم برقی خانه و محل کار را با آنها مدیریت کرد.
 به نظر می رسد با اطلاع رسانی بیشتر گوگل در این زمینه در هفته آینده بتوان قضاوت دقیق تری در مورد آینده محصولات دیجیتال پوشیدنی به عمل آورد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :