آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 52950
تاریخ انتشار : 18 خرداد 1393 12:10
تعداد بازدید : 467

معاون آموزش، پژوهش و فناوري وزارت صنعت:

پنجره واحد تجارت الكترونيکی امسال ایجاد می شود

معاون آموزش، پژوهش و فناوري وزارت صنعت گفت: صدور گواهي الكترونيكي مياني دولتي بازار سرمايه، زيرساخت هاي لازم براي تبادل الكترونيكي اسناد تجاري با هدف تسهيل مراودات بازار پول و سرمايه را مهيا مي سازد.
مهر- علي اصغر توفيق در مراسم اعطاي گواهي الكترونيكي  از سوي وزارت صنعت افزود: بازار سرمايه از پيچيدگي ها و تاثيرات خاص سياسي، اجتماعي و اقتصادي برخوردار است كه ضرورت استفاده از امكانات الكترونيكي را براي تسريع در ارایه خدمات دو چندان می كند.
وي افزود: تلاش شد تا عملياتي كردن اين اقدام هر چه سريع تر در رئوس برنامه هاي ما قرار بگيرد كه امروز شاهد اجراي آن هستيم.
توفيق در ادامه با بيان اينكه  براي توسعه استفاده از گواهي و امضای الكترونيكي نيازمند راه اندازي مراكز RA  بيشتري در كشور هستيم گفت: در اين راستا اقدامات لازم از سوي سازمان بورس صورت می گيرد تا متقاضيان به راحتي بتوانند از اين خدمت نوين بهره مند شوند.
معاون وزير صنعت در ادامه از تصويب ايجاد پنجره واحد تجارت الكترونيكی به عنوان موضوعي حایز اهميت ياد كرد و گفت: در اين خصوص طي هفته هاي اخير تعاملات مختلفي انجام شده و اين موضوع در دستور كار جدي قرار گرفته است كه پيش بيني می كنيم تا اسفند ماه سال جاري بتوانيم پنجره واحد تجارت الكترونيكي را در كشور عملياتي كنيم.
وي اضافه كرد: هم اكنون در حال پيگيري مسایل تكنيكي و فني اين كار هستيم و بدين منظور نيز شورايي متشكل از نهادهاي ذي ربط به صورت مستمر در حال برگزاري است.
 به گفته سرپرست مركز توسعه تجارت الكترونيكي ، يكي  از ملزومات رفتن به سوي پنجره واحد، ارایه امضاي الكترونيكي است كه اميدواريم در آينده شاهد توسعه هر چه بيشتر آن باشيم.
وي يادآور شد: صدور و اعطاي گواهي الكترونيكي در واقع اولين گواهي الكترونيكي مياني دولتي بازار سرمايه محسوب می شود كه بايد بر تقويت اين امر در ساير دستگاه ها تاكيد كرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :