آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 52851
تاریخ انتشار : 17 خرداد 1393 11:22
تعداد بازدید : 558

جزییات حضور ایران در اجلاس WSIS+10

ایران در چهارمین اجلاس جهانی سران جامعه اطلاعات از روز دوشنبه هفته جاری با حضور وزیران مخابرات و مقام های عالی کشورهای عضو اتحادیه جهانی ارتباطات برگزار شود، شرکت می کند. این درحالی است که حضور ایران در سال های گذشته پس از اجلاس سران جهانی جامعه اطلاعات محدود شده بود.
ایرنا - طبق گزارش اتحادیه جهانی مخابرات، اجلاس چهارم سران جامعه اطلاعات 2014 با هدف جمع بندی گزارش های کشوری درحوزه جامعه اطلاعات و نهایی کردن نتایج شش دوره مذاکرات طرف های ذینفع با حضور وزاری ارتباطات کشورهای عضو برگزار می شود.
قرار است دراجلاس چهارم دستاوردهای کشورهای عضو و اقدامات آنها برای نیل به اهداف دهگانه تعریف شده این جامعه ارایه شود. همچنین مروری بر فعالیت های یک دهه گذشته این جامعه پس از تاسیس در سال 2003 از دیگر برنامه های اعلام شده اجلاس چهارم است.
ایران قرار است در این اجلاس دو کارگاه با عناوین «آینده جامعه اطلاعات پس از 2015: فرصت ها و چالش ها» و «فرصت های سرمایه گذاری در بخش ICT ایران» برگزار کند.
علاوه براین احتمالا پانل دستاوردهای ایران در جامعه اطلاعات نیز در این اجلاس ارایه می شود.
بر اساس این گزارش کنفرانس آماده سازی ملی برای اجلاس جامعه اطلاعات، روز یکشنبه ۴ خرداد ماه با حضور اساتید دانشگاه و مدیران دستگاه های اجرایی و فعالان بخش خصوصی حوزه فناوری اطلاعات در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :