آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 52848
تاریخ انتشار : 17 خرداد 1393 11:18
تعداد بازدید : 611

اصل ماجرا را بگویید ما تحمل اش را داریم

«بعضی مواقع از عهده دکتر هم خارج است.» این جمله ای است که همسر وزیر ارتباطات ضمن تاکید بر مقاومت بسیار وزیر در قبال فیلترینگ واتس اپ ابراز کرده است.
پریسا سجادی
البته این اظهار نظر یک مقام رسمی نیست؛ اما بهانه ای شد که نکاتی را یادآور شوم.
ما مردم با جمله های اینچنینی آشنایی داریم. سال هاست که دولت ها با رویکردهای مختلف، صندلی ها را در اختیار می گیرند و دقیقا در مواقعی که مردم می خواهند خواسته شان را از دولت منتخب مطالبه کنند، با عبارت: «خواستیم انجام دهیم، اما نشد و نگذاشتند» مواجه می شوند.
از دولت اصلاحات سید محمد خاتمی و هر 9 روز یک بحران گرفته تا محمود احمدی نژاد با ژست های پوپولیستی که آخر هر ماجرا دست به دامن این گزینه می شد.
حالا رسیده ایم به تدبیر و امید؛ دولتی که در برابر مردمی قرار دارد که تاریخچه سیاسی پرباری در توشه ذهن خود دارند.مردمی که به تدبیر و امید رای دادند، نه رای دهندگان ذوق زده دوم خرداد هستند که منتظر تغییر سریع باشند و نه مردمی که درگیر توهمات و وعده های احمدی نژادی شوند. مردم به خرد ورزی و اصلاح امور مبتنی بر واقعیات امید بسته اند.
به گمان نگارنده، انتخابات 24 خرداد 92 و نتیجه اش، ماحصل اصلاح اشتباهات  قبل و در پیش گرفتن اعتدال گرایی بود.
مردم و حاکمیت به این نتیجه رسیدند که باید دولتی زمام امور را به دست بگیرد که واکنش هایی خردورزانه داشته باشد، مردم دیگر حوصله  وعده و وعید، لاپوشانی و «خواستیم و نشد» ندارند.
پس دیگر دوره سیاست “پشت پرده خبرهایی است که نمی شود گفت” به سر رسیده. توصیه نگارنده این است که یا موضع شفاف و رودررو با ملت اتخاذ شود و مسیر رسیدن به اهداف و ناهمواری هایش بی لاپوشانی باز گو شود؛ یا اگر قرار است همچنان سیاست یک بام و دو هوا ادامه یابد، دولت روش هوشمندانه تری را برگزیند؛ چرا که این بازی دیگر جواب نمی دهد.کوتاه کلام اینکه آقایان اصل ماجرا را بگویید که داستان از چه قرار است؟ باور کنید ما تحمل و وقار شنیدن اش را داریم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :