آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 52750
تاریخ انتشار : 13 خرداد 1393 12:32
تعداد بازدید : 1473

سرگرمی جدید توییتری ها

همه با هم به دنبال پول

قبلا شبکه های اجتماعی فضایی مناسب برای دوست یابی و انجام تعاملات اجتماعی بود، اما به تازگی این فضاها دست مایه ای برای برپا کردن جریانات بعضا جالب توجه و دسته جمعی شده و نگاه جهانی را به خود جلب کرده است.
یکی از مهم ترین این جریانات چندی پیش در یوتیوب اتفاق افتاده که در آن، یک حساب کاربری با نام وب درایور تورسو هر یک ساعت یکبار یک ویدیوی 11 ثانیه ای را در این سایت آپلود می کند و این کار را به مدت نزدیک به نه ماه است انجام می دهد. این ویدیوها هیچ مضمون و محتوای خاصی ندارند، بلکه مستطیل های قرمز و آبی رنگی هستند که در هر ویدیو با الگوی خاصی حرکت می کنند و صدای کامپیوتری نیز در آن پخش می شود. البته راز این ویدیوها هنوز افشا نشده و فقط براساس یکی از عکس هایی که این کاربر منتشر کرده، مشخص شده که در پاریس زندگی می کند.
با این حال، این بار اتفاقات جالبی در توییتر در جریان است. یک کاربر ناشناس در این سایت در نقاط مختلف شهر سانفرانسیسکو اسکناس هایی را پنهان کرده و با انتشار عکس هایی از نزدیکی محل مخفی کردن این پول ها، علاقه مندان را تشویق می کند که این پول ها را بیابند. اما اینکه هدف واقعی کاربر از این پست ها و پول های پنهان کرده اش چیست، کسی چیزی نمی داند!
اولین توییت که حاوی عکسی از یک باغچه کوچک سبزیجات بود، چند روز پیش در توییتر منتشر شد. از آن زمان عکس های بیشتری از اسکناس هایی که زیر گلدان ها، زیرنیمکت پارک ها و حتی دستگاه های پارکومتر پنهان شده است توسط این کاربر توییتر منتشر شده و در هر کدام از این عکس ها یک سرنخ و یا راهنمایی در مورد محل اختفای پول وجود دارد.
گاهی اوقات از ساختمان ها و بناهای معروف شهر در این تصاویر استفاده شده تا نشان داده شود که پول در کدام محله سانفرانسیسکو پنهان شده است. عکس هایی از پل معروف گلدن گیت و قصر هنرهای زیبای شهر از جمله تصاویری بوده که تاکنون منتشر شده اند. معمولا این پول ها در اطراف ساختمان های معروف مثل قصر هنرهای زیبا و در نقاط مختلف شهر پنهان شده اند.انتشار هر پیام جدید از سوی این کاربر ناشناس توییتر باعث می شود که مردم به دنبال این پول های پنهان شده بگردند که معمولا مبلغ آن 100 دلار است. پس از گذشت کمتر از یک هفته از شروع این بازی اکنون توییتر این کاربر که با شناسه 
@Hiddencash  فعالیت می کند بیش از ۳۸۰ هزار نفر پیرو یا فالور یافته است.

 پیروان هم به دنبال پول می روند
با پخش اخبار بیشتری در مورد این بازی، افرادی که تاکنون توانسته اند بخشی از پول های پنهان شده را پیدا کنند عکس خودشان را همراه با پولی که پیدا کرده اند در توییتر منتشر کرده اند.
فارست هنسون یک شهروند سانفرانسیسکو در اینباره گفت که پس از انتشار عکس جدیدی که در آن پل معروف گلدن گیت دیده می شد توانست یکی از این گنج ها را پیدا کند. او افزود: من و دوستم به سرعت با اتومبیل به سمت ساحل بیکر رفتیم که در سمت غربی پل قرار دارد. در عکس می شد پل گلدن گیت و یک مقدار از نرده های یک منطقه ساحلی را دید. من حدس زدم که باید اینجا باشد.
فارست هنسون تصمیم گرفت که به این بازی حسن نیت ادامه دهد و پولی را که پیدا کرده بود به دو خانواده کم درآمد هدیه کند. وی گفت: ما از نظر مالی در وضعیت خوبی هستیم و بنابراین تصمیم گرفتیم پول را به کسانی بدهیم که بیشتر از ما به آن احتیاج دارند.
می شود حدس زد که فردی که این پول ها را پنهان می کند و با استفاده از توییتر این بازی را به راه انداخته از طریق فعالیت در بازار مسکن و مستقلات به ثروت کلانی رسیده است! او در گفت وگویی با مجله "پیپل" گفته است که این برنامه در حقیقت یک تجربه اجتماعی برای انجام کارهای خیریه است.
وی افزوده: هر چند موسسات خیریه سنتی وجود دارند، ولی هدف من این بود که با روش دیگری این کار را انجام دهم. قصد دارم این برنامه را به شهرهای دیگر هم توسعه دهم و می خواهم که این کار به یک جنبش تبدیل شود.
منبع: BBC


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :