آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 52748
تاریخ انتشار : 13 خرداد 1393 12:30
تعداد بازدید : 935

«دزد دریایی» دستگیر شد

سایت دزدان دریایی اینترنت یاThePirateBay که یکی از سایت های بزرگ با آرشیوی کامل از فایل های تورنت (بدون مجوز یا اجازه از ناشر) در دنیاست، مدت هاست که به دلیل نقض قوانین کپی رایت در برخی از کشورها مسدود است و موسسان آن مدت هاست که تحت تعقیب پلیس بین المللی قرار دارند. این گروه چندی پیش برای جلوگیری از برخوردهای قانونی دولت آمریکا، اطلاعات خود را به سوئد منتقل کرد و پسوند دامنه اینترنتی خود را نیز به SE. تغییر داد، اما این اقدام نیز نتوانست امنیت شخصی برای آنها ایجاد کند و بالاخره یکی از بنیانگذاران این سایت بعد از دو سال فرار دستگیر شد.
Engadget- مقامات سوئدی اعلام کردند که پیتر سونده، یکی از بنیانگذاران این سایت پس از حدود دو سال فرار از محکومیت نقض حقوق کپی رایت و حکم زندان دستگیر شد. گفته می شود که او پیش از دستگیری در جنوب سوئد در آلمان زندگی می کرده است. کارولینا هکئوس، سخنگوی انجمن پلیس ملی سوئد در اینباره گفت: ما از سال ۲۰۱۲ تاکنون به دنبال پیتر سونده بوده ایم. او به هشت ماه زندان محکوم شده و باید محکومیت خود را بگذراند.
در واقع، سونده یکی از چهار مردی است که به دلیل فعالیت های مرتبط با وب سایت The Pirate Bay در سوئد محکوم شد. هر یک از این افراد علاوه بر یک سال زندان، به پرداخت غرامتی سرجمع معادل با 79/4 میلیون دلار می شود محکوم شده اند. مدت محکومیت زندان این افراد پس از تلاش های فراوان با کاهش مواجه شد، اما دادگاه در مقابل جریمه ی نقدی آنها را به 88/6 میلیون دلار افزایش داد. سونده از سال ۲۰۱۲ تاکنون در لیست تحت تعقیب های پلیس اینترپل قرار داشته است. یکی دیگر از بنیان گذاران وب سایت اشتراک تورنت مذکور نیز در همان سال ۲۰۱۲ پیش از دیپورت به سوئد، در کلمبیا دستگیر شده بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :