آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 52745
تاریخ انتشار : 13 خرداد 1393 12:26
تعداد بازدید : 859

کلاه ایمنی هوشمند؛ جعبه سیاه موتورسوار

کلاه ایمنی گاردین یک ابزار کاملا یکپارچه و پیوسته است که موتورسوارها با پوشیدن آن از اینکه در اطراف شان چه می گذرد، خبر دار می شوند.
 خبرگزاری فارس- به نوشته انگجت،  کلاه ایمنی گاردین که در نمایشگاه واقعیت افزوده 2014 معرفی شده و به تایید دپارتمان حمل ونقل رسیده، دارای یک بورد آندرویید، دو دوربین با زاویه دید گسترده و بخش هایی از عینک Epson Moverio است.این کلاه یک ابزار کاملا یکپارچه و پیوسته است که موتورسوارها با پوشیدن آن می توانند همیشه بدانند که در اطراف شان چه می گذرد. همچنین دوربین اپسون به موتورسوار اطلاعاتی از جمله دید دوربین عقب، سرعت و مسیر حرکت را نشان می دهد.
 سازنده این  کلاه می گوید:  گاردین همچنین توانایی ضبط تصاویر را هم دارد. همه چیز به صورت فعالانه ضبط می شود ولی وقتی یک تصادف رخ بدهد، تمام تصاویر ضبط شده در حافظه موجود در کلاه ذخیره می شوند. در واقع این کلاه یک جعبه سیاه در داخل خود دارد.
  نرم افزار این کلاه به گونه ای طراحی شده که با کمک دوربین ها خطرات احتمالی را شناسایی کند، اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، محصول نهایی می تواند قبل از وقوع حادثه به موتورسوار اخطار بدهد.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :