آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 52727
تاریخ انتشار : 13 خرداد 1393 11:52
تعداد بازدید : 601

صدور مجوز در مشاغل صنوف با رانت انجام می شود

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران آسیب شناسی صدور مجوزهای کسب و کار در ایران و سهولت ورود به بازار برای داوطلبان فعالیت های اقتصادی را تشریح کرد.
ایسنا- جمشید عدالتیان درباره صدور مجوزهای کسب و کار در کشور گفت: در حال حاضر بیشتر مجوزها به مشاغل صنوف مربوط می شود و در بخش صنوف بیشتر مشکل داریم اما در مورد تاسیس کارخانه کمتر با مشکل مجوز دادن رو به رو هستیم.
وی گفت: اکنون می توان موافقت اصولی گرفت که از طریق الکترونیکی هم امکانپذیر است. اما اگر کسی بخواهد مجوز بگیرد باید سرمایه داشته باشد.
 عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران در خصوص رانت در جریان صدور مجوزهای کسب و کار گفت: رانت موضوعی است که پیچیدگی و گستردگی بسیار دارد اما آنچه موجب ناراحتی است فقدان توزیع منابع و امکانات و شکل گیری رانت های مجوزی است که رفته رفته بیشتر می شود.
وی اضافه کرد: در حال حاضر بیشتر اتحادیه ها برای صنوف مجوز صادر می کنند ولی در بحث صدور مجوز نمی توان غرض شخصی را اعمال کرد و فرضا گفت که به 50 واحد مجوز بدهیم و واحد پنجاه و یکم مجوز نگیرد بلکه بعضا قوانین و مقررات ایجاب می کند و اتحادیه ها در نقطه آخر صدور مجوز هستند.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :