آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 52722
تاریخ انتشار : 13 خرداد 1393 11:37
تعداد بازدید : 767

تاخیر رگولاتوری در شفاف سازی قبوض جدید موبایل

تعرفه های جدید همراه اول از ابتدای اردیبهشت سال جاری تغییر کرد و هفته گذشته نیز صدور صورت حساب های دو ماهه اخیر متشکل از ماه های فروردین و اردیبهشت صادر شد.
فناوران- حالا و بعد از برخی ابهامات و پرسش های مشترکان تلفن همراه سازمان رگولاتوری با انتشار اطلاعیه ای دیرهنگام به تشریح قبوض جدید موبایل پرداخت. در این اطلاعیه آمده است: در مصوبه 184 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، تعرفه مکالمات تلفن همراه داخل شبکه ای برای سیم کارت های دائمی به صورت یکنواخت (flat) و بین 499 ریال و حداکثر 599 ریال تعیین شده است. در این مصوبه تعرفه شهری و بین شهری و هزینه جابجائی موجود که برای مشترکان تلفن همراه شرکت مخابرات ایران (همراه اول) اعمال می شد، حذف شد.
بر مبنای این مصوبه، شرکت مخابرات ایران تعرفه یک دقیقه مکالمه درون شبکه ای تلفن همراه و همچنین تعرفه یک دقیقه مکالمه تلفن همراه به سمت شبکه تلفن ثابت مخابرات ایران را برای سیم کارت های دائمی 570 ریال و برای  سیم کارت های اعتباری 670 ریال تعیین کرد که این تعرفه ها از ابتدای اردیبهشت ماه برای مشترکان اعمال شده است.در ادامه این اطلاعیه آمده است، با اجرای مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، برای مشترکان همراه اول یکی از این حالت ها اتفاق می افتد:
1- آن دسته از مشترکان همراه اول که فقط مکالمه شهری داشته و جابجائی و مکالمه بین شبکه ای با سایر اپراتورها هم نداشته باشند، در صورتی که دقایق مکالمه در یک دوره دو ماهه زمانی با دوره قبلی بدون تغییر مانده باشد، صورتحساب آنان حداکثر 27 درصد افزایش یافته است.
2- در بدترین حالت آن دسته از مشترکان همراه اول که علاوه بر مکالمه شهری، مکالمه بین شهری و جابجائی هم داشته اند، در صورتیکه دقایق مکالمه در یک دوره دو ماهه زمانی با دوره قبلی بدون تغییر مانده باشد، صورتحساب آنان کاهش چشمگیر تا 30 درصد هم داشته است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :