آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 52718
تاریخ انتشار : 13 خرداد 1393 11:30
تعداد بازدید : 921

پیشرفت 9 درصدی شبکه ملی اطلاعات

مدیر طرح کلان شبکه ملی اطلاعات گفت: طرح کلان ملی شبکه ملی اطلاعات تنها 9 درصد پیشرفت کرده است و این در حالی است که برای تامین پهنای باند وسیع و نیز تامین زیرساخت کاربردهای متعددی الکترونیک نیاز داریم که زودتر این طرح به سرانجام برسد.
خبرگزاری مهر- سید مجید نورحسینی افزود: این طرح از سال 91 آغاز به کار کرده که به دلیل مشکلات اجرایی از 36 ماه به 48 ماه طول کشیده است.
وی افزود: فاز اول این طرح شامل طراحی مفهومی و اجرایی محدود به نمونه های آزمایشگاهی بوده است که بیش از 90 درصد فاز اول انجام شده که البته فاز اول 10 درصد کل طرح را شامل می شود. نورحسینی با بیان اینکه 9.2 درصد کل طرح پیش رفته است، گفت: بودجه مورد نیاز برای این طرح 27 میلیارد تومان بوده که تا الان 8 درصد بودجه به طرح اختصاص یافته است.
مدیر طرح شبکه ملی اطلاعات خاطرنشان کرد: این طرح 4 فناوری کلیدی مورد نیاز اجرایی می شود و توسعه شبکه ملی اطلاعات در کشور در نهایت تامین کننده زیرساخت های ارتباطی باند وسیع بر مبنای شبکه فیبر نوری، اجازه ارسال تصویر دیتا و فایل های چند رسانه ای برای تمام مردم، فراهم کردن مرکز تبادل دیتا، اطلاعات بین اجزای مختلف شبکه و ذخیره اطلاعات و امکان جستجو و پیداکردن خدمات روی شبکه است که این فناوری های کلیدی را بومی سازی می کند.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :