آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 52715
تاریخ انتشار : 13 خرداد 1393 11:18
تعداد بازدید : 844

80 میلیون ایرانی زنده شدند

اشکال به وجود آمده در یکی از سه پایگاه اطلاعاتی سازمان ثبت احوال کشور که در پی آن پاسخ به استعلام نام هر فرد ایرانی «این فرد در قید حیات نیست» عنوان می شد و نام نزدیک به 80 میلیون ایرانی را به عنوان متوفی اعلام می کرد، برطرف شد.

ایسنا - حمید پارسایی، معاون فناوری اطلاعات سازمان ثبت احوال کشور با بیان اینکه یکی از سه پایگاه اطلاعاتی سازمان ثبت احوال کشور از یکشنبه شب و به دلیل اجرای برنامه به روزرسانی آن دچار اشکال شد، گفت: مشکل به وجود آمده در این رابطه که در پی آن عنوان این فرد در قید حیات نیست در پاسخ به استعلام نام هر فرد ایرانی ذکر می شد در همان ابتدای صبح برطرف شد.
وی افزود: سازمان ثبت احوال کشور دارای سه پایگاه است که یکی از آنها پایگاه اصلی است و به 100 نقطه از جمله دفاتر پیشخوان متصل است. پایگاه دوم تصویر پایگاه اصلی است که در پایان هر شب تغییرات مربوط به پایگاه اصلی از جمله موالید و غیره را به روز می کند و پایگاه سوم نیز مربوط به کارت های هوشمند و برخی دیگر از کارت هاست.
به گفته معاون فناوری اطلاعات سازمان ثبت احوال کشور اشکال به وجود آمده مربوط به پایگاه دوم این سازمان بود که در همان ابتدای صبح مشکل اولیه آن برطرف شد .نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :