آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 52714
تاریخ انتشار : 13 خرداد 1393 11:15
تعداد بازدید : 717

با پرداخت بدهی

دسترسی ایرانی ها به IEEE آزاد می شود

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: پایگاه اطلاعات الزویر Elsevier تا یک ماه آینده برای استفاده پژوهشگران ایرانی باز می شود.


ایرنا - وحید احمدی درباره پایگاه های اطلاعات علمی بین المللی که طی دو سال اخیر به دلیل بدهی های ایران، خدمات رسانی به پژوهشگران ایرانی را متوقف کرده بودند گفت: مقداری از مشکل بدهی به «اشپرینگر ساینس» Springer Science و پایگاه اطلاعاتی «آی تریپل یی» (IEEE) را حل کرده ایم.
بر اساس این گزارش آی تریپل یی (IEEE) یکی از بزرگ ترین انجمن های حرفه ای در ارتباط با نوآوری ها و دستاوردهای پیشرفته تکنولوژیکی برای استفاده بشریت محسوب می شود.
این پایگاه اطلاعاتی، حدود یک سوم منابع فنی در زمینه های مهندسی برق، علوم کامپیوتر و الکترونیک را منتشر می کند که این منابع بیش از 160 ژورنال و مجله را که به صورت سالیانه منتشر می شوند در برمی گیرد.
معاون وزیر علوم همچنین میزان بدهی های فعلی ایران به پایگاه های اطلاعات علمی بین المللی را بین 40 تا 45 میلیون دلار اعلام کرد و گفت: بخشی از این بدهی ها مربوط به گذشته است و به دلیل همین بدهی ها، بسیاری از پایگاه های اطلاعات علمی بین المللی به پژوهشگران ایرانی سرویس نمی دادند.
وی از پرداخت حدود دو میلیون دلار از بدهی های ایران به پایگاه الزویر خبر داد و گفت: بین 60 تا 70 درصد بدهی های ما مربوط به پایگاه الزویر است و با رایزنی که با مسوولان این پایگاه داشتیم اعلام کرده اند به محض اینکه تاییدیه پرداخت مبلغ را از بانک دریافت کنند خدمات رسانی به پژوهشگران کشور ما را از سر خواهند گرفت.
پذیرش مقاله های محققان ایرانی در انتشارات الزویر از اردیبهشت ۹۲ به دلیل تحریم های بین المللی علیه ایران متوقف شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :