آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 52318
تاریخ انتشار : 4 خرداد 1393 11:5
تعداد بازدید : 1114

برگزاری جام بازی های رایانه ای خلیج فارس در 35 استان

اولین دوره از جام بازی های رایانه ای با عنوان خلیج فارس به همت شبکه ملی فرهنگ مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد ملی بازی های رایانه ای برگزار خواهد شد.

فناوران – بر اساس این گزارش مسابقات دور مقدماتی این جام در بیش از 35 مرکز استانی برگزار خواهد شد و نفرات برگزیده برای رقابت در دور نهایی به تهران اعزام می شوند. شبکه ملی فرهنگ با بهره گیری از مراکز استانی خود مرکزی است که توانایی برگزاری چنین مسابقات گسترده ای را به صورت کشوری دارد.
پیش بینی می شود که این دوره از مسابقات در 6 رشته انفرادی و گروهی  روی 3 پلتفرم PC,Desktop/ XBOX360/ Tablet,Mobile انجام پذیرد.یکی از اهداف اصلی این جام حمایت از بازی های ساخت ایران است. به همین دلیل بازی های مطرح داخلی نیز در این دوره از مسابقات حضور خواهند داشت. از دیگر اهداف جام خلیج فارس می توان به غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان و ساماندهی و هدایت گیمرها به منظور حضور در رقابت های جهانی اشاره کرد.خبرها حاکی از آن است که بیش از 600 میلیون ریال جایزه برای نفرات برتر در نظر گرفته شده است.دور مقدماتی این جام در نیمه دوم تیرماه آغاز و مسابقات نهایی نیز مردادماه در تهران برگزار خواهد شد.علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت
 iranpgc.ir مراجعه کنند.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :