آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 52315
تاریخ انتشار : 4 خرداد 1393 10:57
تعداد بازدید : 1103

ایران در اجلاس WSIS+10 حضور می یابد

با گذشت 10 سال از برپایی دو فاز اجلاس جهانی جامعه اطلاعات در ژنو و تونس، اجلاس سطح بالای جامعه اطلاعات با هدف جمع بندی گزارش های 10 ساله کشورها مجددا در ژنو سوییس برگزار می شود و ایران نیز در این اجلاس حضور خواهد یافت.

فناوران- در طول سال های گذشته، پس از اجلاس جهانی جامعه اطلاعات، رفته رفته حضور ایران در اجلاس های سالانه مرتبط کمرنگ و محدود شده بود، اما در دوره جدید، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، قصد دارد دوباره به حضور ایران در این اجلاس های مهم سروسامان بدهد. به این ترتیب در اجلاس جامعه اطلاعات در سال 2014 که با هدف جمع بندی گزارش های کشوری درحوزه جامعه اطلاعات و نهایی کردن نتایج شش دوره مذاکرات طرف های ذینفع و با حضور وزاری ارتباطات کشورهای عضو برگزار می شود، تیمی از ایران نیز حضور خواهد داشت. به همین منظور، چهارمین کنفرانس آماده سازی ملی برای اجلاس جامعه اطلاعات با حضور مدیران ارشد فناوری اطلاعات دستگاه های اجرایی، مدیران این حوزه از بخش خصوصی و استادان دانشگاه امروز در تهران، و با حضور محمود واعظی، وزیر ارتباطات برگزار می شود. بر اساس این گزارش اجلاس سطح بالای WSIS+10 از 10 تا 13 ژوئن (20 تا 23 خرداد)  در مقر اتحادیه جهانی مخابرات در ژنو سوییس  برپا می شود و طی آن دستاوردهای کشورها و خروجی های حاصل اسناد و خطوط عمل اجلاس جهانی جامعه اطلاعات در 10 سال گذشته مرور خواهد شد.
بر اساس این گزارش، در پیش جلسه این اجلاس که روز 9 ژوئن برپا می شود، قرار است دو کارگاه با عناوین «آینده جامعه اطلاعات پس از 2015: فرصت ها و چالش ها» و «فرصت های سرمایه گذاری در بخش ICT ایران» از سوی جمهوری اسلامی ایران برگزار شود. همچنین در روز 12 ژوئن کارگاه کشوری با عنوان «دستاوردهای ایران در جامعه اطلاعات» ارایه می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :