آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 52277
تاریخ انتشار : 3 خرداد 1393 11:22
تعداد بازدید : 912

ملی پوشان ایرانی و فرصتی به نام توییتر

حسین ماهینی بازیکن تیم ملی فوتبال ایران بعد از عضویت در شبکه اجتماعی توییتر حساب کاربری اش رسمی (وریفای) شد و حتی جک دورسی از بنیانگذاران توییتر به ماهینی بابت آمدنش به توییتر خوش آمد گفت. پس از آن محمدرضا خلعتبری، سردار آزمون و رضا قوچان نژاد دیگر بازیکنان حاضر در تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل، نیز صاحب حساب های رسمی شدند و دیک کوستولو از دیگر مدیران توییتر نیز به همه آنها خوش آمد گفت.
رضا قوچان نژاد با سابقه بیشتری که در توییتر دارد، ۷۰۰ توییت و بیش از هشت هزار دنبال کننده دارد. حسین ماهینی نیز با شناختی خوب از ظرفیت های توییتر در آن فعالیت دارد و با وجود ارسال تنها ۲۳ توییت توانسته هزارو۸۰۰ دنبال کننده داشته باشد. او در توییت هایش نمای روبروی محل اردوی اتریش، تماس تصویری با مادرش و عکس سلفی با دیگر ملی پوشان را توییت کرده و این نشان می دهد که به خوبی با فلسفه و کارکرد این شبکه اجتماعی آشناست. این حضور و این استقبال بعد از اعلام توییتر مبنی بر عضویت تمام تیم های حاضر در جام جهانی در این شبکه اجتماعی به غیر از ایران و اکوادور، اهمیت پیدا کرد.
 توییتر باوجود تلاش خود نتوانست با مسوولان روابط عمومی فدراسیون فوتبال ارتباط برقرار کند. تیم ملی فوتبال ایران بدون حضور مدیر رسانه ای به جام جهانی رفته و تیم رسانه ای آن از هیچ کدام از شبکه های اجتماعی برای ارتباط و تعامل با هواداران استفاده نکرده است.
اگر فیلترینگ و برخی محدویت ها عامل این عدم حضور باشد در مقابل حتی تیم ملی در هیچ کدام از شبکه های اجتماعی داخلی نیز حساب رسمی ندارد. اینکه بازیکنان ملی پوش فوتبال ایران در شبکه اجتماعی توییتر عضو شدند و حساب کاربری سه نفرشان وریفای (رسمی) شود را باید به فال نیک گرفت. این خوشایندی از این بابت است که این شبکه اجتماعی برخلاف فیس بوک و اینستاگرام و… که به دلیل جذابیت های خاص خود با اقبال عموم روبه رو شده اند، فضایی متفاوت دارد و به همین دلیل سیاستمداران، ستارگان هنری و ورزشی برای تعامل با مخاطبان خود از این شبکه اجتماعی بهره می برند.
امیدواریم بازیکنان ملی پوش ما بعد از موفقیت هایشان در جام جهانی برزیل ، حال و هوای رختکن بعد از یک پیروزی را توییت کنند.
منبع: socialmedia.ir


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :