آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 52276
تاریخ انتشار : 3 خرداد 1393 11:19
تعداد بازدید : 1093

آقای رییس جمهور شهر به هم ریخت

سخنان آقای رییس جمهور در روز جهانی ارتباطات (شنبه) که موجب دلگرمی و خوشحالی کاربران ایرانی شبکه های اجتماعی شده بود، گویی شهر را به هم ریخته است. روحانی شنبه هفته گذشته درباره شبکه های اجتماعی و لزوم استفاد از آنها صحبت کرد و جوانان را تشویق کرد تا در راستای ترویج بلوک فارسی و فرهنگ ایرانی در شبکه های اجتماعی تلاش کنند. حرف های رییس دولت یازدهم در شرایطی که بین مسوولان مختلف نظام اختلافات زیادی درباره استفاده کردن یا نکردن از شبکه های اجتماعی وجود دارد و تیشه فیلترینگ روی ریشه اپلیکیشن و شبکه های اجتماعی است، انتقادات زیادی از سوی مخالفان به دنبال داشت که طی هفته گذشته از تریبون های مختلف عنوان شد.

شبنم کهن چی
2
مدت هاست صفحه آزادی های یواشکی زنان در فیس بوک انتقادات فراوانی در شبکه های اجتماعی و رسانه های داخلی و خارجی برانگیخته است. در حالی که بسیاری از کاربران با راه اندازی چنین صفحه ای و چنین نگاهی به آزادی زنان در جامعه مخالف بودند، برخی از کاربران با نگاه طنز نسبت به این مساله برخورد کردند و صفحاتی به نام آزادی های یواشکی مردان راه انداخته اند که به تمسخر و طعنه از صفحه زنان پیروی می کنند.

3
حضور لیلا حاتمی در جشنواره کن نیز از دیگر سوژه های رسانه ها و شبکه های اجتماعی در هفته گذشته بود. این کارگردان و بازیگر محبوب ایرانی، امسال یکی از داوران جشنواره کن بود. انتشار عکس مصافحه لیلا حاتمی با رییس جشنواره کن ماجرایی بود که این بار نام لیلا حاتمی را در رسانه های داخلی و خارجی به صدر اخبار هنری فرهنگی کشاند. البته سوژه سازی و هیاهوی خبری در رسانه ها درباره هنرمندانی که به جشنواره های سینمایی در کشورهای خارجی می روند چندان عجیب نیست. رییس جشنواره کن، ژیل ژاکوب ٨٤ در واکنش به این اعتراضات در توییتر خود نوشته: مصافحه در غرب یک عمل متداول است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :