آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 52272
تاریخ انتشار : 3 خرداد 1393 11:9
تعداد بازدید : 984

واعظی: رگولاتوری در صدور پروانه ها دقت کند

اهداف نظام در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات با عملکرد قوی و مثبت رگولاتوری در حوزه صدور پروانه و نظارت و اعمال مقررات محقق می شود.

فناوران- محمود واعظی در جلسه تشریح برنامه های سال ۹۳ این سازمان گفت: جایگاه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی در داخل و خارج از وزارت ارتباطات بسیار اهمیت دارد. ما در بخشی کار می کنیم که تحولات آن در دنیا بسیار سریع است و این سازمان باید بتواند علاوه بر شناخت این تحولات، مقررات و سیاست های حاکم بر آن در نهادهای بین‎المللی و کشورهای مختلف را به خوبی شناسائی و درک کرده و پس از بومی سازی در کشور اجرا
کند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات صدور پروانه فعالیت در حوزه ICT را یکی از وظایف محوری رگولاتوری عنوان کرده و افزود: نوع، محتوا و زمان بندی صدور پروانه فعالیت در این حوزه بسیار مهم است و چنانچه متناسب با زمان صادر شود تاثیرگذاری لازم را خواهد داشت.
وی اظهار کرد: رگولاتوری باید با دقت و نکته بینی، رصد کردن نیاز ها و مطالبات جامعه از یکسو و در نظر گرفتن ظرفیت های ارائه دهندگان خدمات در بخش خصوصی و تقویت آنان از سوی دیگر، در حوزه صدور پروانه اقدام کند.
وی با تاکید بر اهمیت نظارت بر حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: نظارت قوی بر امور حوزه ICT نیازمند استفاده از ابزارهای مختلف و تعامل مثبت و سازنده با دارندگان پروانه است و نتیجه این تعامل باید ارتقای کیفیت خدمات رسانی به مردم
باشد.
واعظی همچنین به اهمیت کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به عنوان نهاد مقررات گذار حوزه ICT پرداخت و گفت: این کمیسیون نقش تاثیرگذاری در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات دارد و انجام کار محتوائی کیفی در آن باید مورد توجه جدی باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :