آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 52191
تاریخ انتشار : 31 اردیبهشت 1393 0:0
تعداد بازدید : 719

حسگر تشخیص عنبیه در گوشی های هوشمند

سامسونگ اعلام کرد این شرکت می تواند برای بهبود امنیت در گوشی های هوشمند، سنسورهایی در دستگاه هایش به کار برد که عنبیه چشم کاربران را تشخیص دهد.
بدون تصویرر.jpg


خبرگزاری فارس-  فناوری امنیتی جدید قادر خواهد بود با ضبط اطلاعات عنبیه چشم کاربران، امنیت گوشی های هوشمند را  ارتقا ببخشد.
یکی از مدیران ارشد سامسونگ اعلام کرد این شرکت در حال آزمایش و بررسی راه های ارتقای استفاده از قابلیت های بیومتریک در گوشی های هوشمند ساخت خود است.
وی به طور خاص از  تمایل سامسونگ برای کاربرد سنسورهای «تشخیص عنبیه» در گوشی های هوشمند تاکید کرد که به گوشی قابلیت اسکن چشمان کاربر را می دهد. این سنسورها احتمالا داخل دوربین جلویی گوشی نصب می شوند و پس از اسکن چشمان کاربر، می توانند تشخیص دهند، اطلاعات چشم کاربری که در آن لحظه چشمانش اسکن شده با اطلاعات چشم صاحب دستگاه یکسان است یا  خیر.
فناوری بیومتریک اکنون به یکی از قابلیت های بسیار کاربردی در بخش امنیت گوشی های هوشمند تبدیل شده است. اپل، سامسونگ و دیگر شرکت های فناوری اکنون دستگاه های هوشمند خود را به این فناوری مجهز می کنند. برای نمونه در آیفون S5 و سامسونگ گالکسی S5 اکنون فناوری قابلیت اسکن اثر انگشت کاربر برای فعال کردن صفحه کلید و استفاده از گوشی به بخشی از بسته امنیتی این گوشی ها اضافه شده است.به گفته وی این فناوری ابتدا در محصولات گران قیمت و مدل های بالای گوشی های هوشمند به کار خواهد رفت اما به تدریج و نه چندان کند به تمام نمونه ها سرایت خواهد کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :