آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 52185
تاریخ انتشار : 31 اردیبهشت 1393 12:13
تعداد بازدید : 1233

دعوت از فروشگاه های مجازی به عضویت در نصر تهران:

تعداد زیادی از فروشگاه های مجازی مجوز ندارند

گلمر بحری رییس کمیسیون تجارت الکترونیکی سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران با بیان اینکه استعفاهای مکرر در سازمان توسعه و تجارت باعث شد تا پیگیری بحث نماد الکترونیکی با کندی پیش رود، گفت: سیاست مدیران جدید سازمان توسعه و تجارت در خصوص بحث نماد الکترونیکی شفاف نیست و به همین دلیل کمیسیون نمی تواند برنامه های خود را در این خصوص پیش ببرد.
فناوران - وی افزود: کمیسیون تجارت الکترونیکی نصر تهران تمام تلاش خود را می کند تا فروشگاه های مجازی و کسب و کار تجارت الکترونیکی در کشور به رسمیت شناخته شوند.
وی گفت: از این رو اکنون در حال ایجاد سازو کاری برای ثبت نام فروشگاه های مجازی به عنوان اعضا سازمان هستیم تا آن ها را زیر یک سقف جمع کرده و به حقوق صنفی شان آشنا کنیم.  وی اضافه کرد: در واقع در نظر داریم جایگاه فعالان حوزه تجارت الکترونیکی در سازمان تثبیت شود.
بحری تاکید کرد: بحث فرهنگسازی و انسجام فروشگاههای مجازی و اخذ نماد از سازمان توسعه و تجارت از مهم ترین فعالیت های کمیسیون است چراکه اکنون تعداد بسیار زیادی فروشگاه مجازی بدون مجوز فعالیت و اخذ نماد در حال فعالیت هستند که هیچ ساماندهی داده نشده اند.
بحری افزود: ساماندهی فعالان حوزه تجارت الکترونیکی در راستای سهولت سرویس دهی امنیت تجارت و کاهش شکایات کاربران صورت می گیرد و امری ضروری است.
رییس کمیسیون تجارت الکترونیکی نصر تهران تقویت ارتباط فعالان این حوزه با حاکمیت تمرکز بر مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، بیمه، پست و فرهنگسازی در خصوص استفاده از خدمات تجارت الکترونیکی را از دیگر محورهای فعالیت کمیسیون ذکر کرد و گفت: کمیسیون به طور جدی این مباحث را پیگیری و دنبال می کند و تنها در خصوص نماد الکترونیکی آنهم به دلیل تغییرات مکرر در سازمان توسعه و تجارت کار کمیسیون تا حدودی پیش نمی رود که امیدواریم هرچه سریع تر مواضع مدیران جدید سازمان در این مورد
روشن شود.
وی تاکید کرد: فعالان حوزه فروشگاه های مجازی ابتدا باید در سازمان دور هم جمع شوند و با برگزاری انتخاباتی اقدام به راه اندازی اتحادیه کنند.
بحری با بیان اینکه فعالیت کمیسیون تجارت الکترونیکی سازمان منافاتی با کار اتحادیه صنف رایانه ندارد، گفت: ما هیچگاه اعلام نکردیم که متولی صنف تجارت الکترونیکی هستیم اما طبق قانون فعالان این حوزه باید عضو سازمان باشند.
رییس کمیسیون تجارت الکترونیکی نصر تهران افزود: هم اکنون بیش از ۷ هزار فروشگاه اینترنتی نماد سازمان توسعه و تجارت دارند، اما به دلیل از هم گسیختگی با کوچک ترین حقوق خود آشنایی ندارند.
وی اضافه کرد: وظیفه ما این است که این افراد را در سازمان دور هم جمع کنیم و تمام تلاش خود را در این راه کرده ایم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :