آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 52174
تاریخ انتشار : 31 اردیبهشت 1393 0:0
تعداد بازدید : 720

مدیرعامل وایمکس فروم اعلام کرد

فناوری وایمکس در حال حرکت به نسل جدید

مدیرعامل وایمکس فروم در خصوص آینده تکنولوژی وایمکس گفت: وایمکس از بین نخواهد رفت؛ ممکن است در آینده بازار وایمکس از کاربر خانگی به کاربرد صنعتی تغییر کند؛ اما حداقل تا ۱۰ سال آینده این تکنولوژی بازار کاربران خانگی را حفظ خواهد کرد.

فناوران- دکلان برن که میهمان شرکت مبین نت بود در یک نشست خبری اظهار داشت: وایمکس فروم انجمن بین المللی تخصصی وایمکس است که بیش از ۱۰۰ شرکت ارائه دهنده وایمکس در دنیا عضو این انجمن هستند.
مدیرعامل وایمکس فروم افزود: هم اکنون حدود ۳۰۰ اپراتور وایمکس در دنیا فعال هستند که بسته به سرویس هایی که ارائه می کنند، اغلب آن ها سودده و برخی ضررده هستند.
وی ادامه داد: تکنولوژی وایمکس در حال حرکت به سمت وایمکس پیشرفته (wimax advance) یا LTE است. هم اکنون اپراتورهای وایمکس روی فرکانس ۳. ۵ گیگاهرتز سرویس ارائه می کنند که باید به سمت در اختیار گرفتن باند ۲. ۵ یا ۲. ۳ برای ارائه سرویس های بالا تر (وایمکس پیشرفته یا LTE) پیش روند. برن یادآور شد: هم اکنون اپراتورهای بزرگ وایمکس دنیا به سمت ارائه سرویس LTE روی وایمکس حرکت کرده اند و اپراتورهای کوچک تر هنوز این حرکت را آغاز نکرده اند.
مدیرعامل وایمکس فروم در خصوص آینده تکنولوژی وایمکس، توضیح داد: وایمکس از بین نخواهد رفت؛ بلکه ممکن است در آینده بازار وایمکس از کاربر خانگی به کاربرد صنعتی برای مثال فرودگاه ها و میادین نفتی تغییر کند؛ اما حداقل تا ۱۰ سال آینده این تکنولوژی بازار کاربران خانگی حفظ خواهد کرد.
وی که به تازگی دیداری با مسوولان رگولاتوری ایران داشته این گونه اظهار کرد که به نظر می رسد در ایران هم سازمان تنظیم مقررات ارتباطات نسبت به فراهم کردن شرایط مناسب برای این بخش تلاش دارد. برن همچنین اظهار کرد: آنچه در وایمکس از اهمیت ویژه برخودار است فرکانس های آن است.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :