آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 52170
تاریخ انتشار : 31 اردیبهشت 1393 11:36
تعداد بازدید : 753

فایده هفته ارتباطات چیست؟

شنبه هفته ای که در آن هستیم مصادف بود با روز جهانی ارتباطات و البته آغاز هفته ارتباطات. اما این هفته خاص گویی هیچ تفاوتی با هفته های فضا، سلامت، کشاورزی یا شیر مادر ندارد. مطابق رسم های کلیشه ای در کشور بساط یک همایش تقدیر فراهم می شود و روبان چند طرح مخابراتی قیچی می شود و برخی مدیران هم متن حاضر شده از سوی روابط عمومی ها را به عنوان پیام خود به مناسب هفته ارتباطات منتشره کرده و به انتظار میلیون ها مخاطب پایان می دهند!

امیر احدی
همه این اتفاقات تکراری و کم فایده نیز در همان روز شنبه رو شده و تا آخر هفته هیچ خبری نیست. از این رو مشخص نیست چرا به جای روز ارتباطات ما هفته ارتباطات داریم. ظاهرا این هفته برای برخی صرفا تبدیل شده به فرصتی برای دریافت پول از نهادهای دولتی جهت برگزاری همایش.
جالب تر آنکه از میان اهالی دنیای ارتباطات که خارج شده و به سوی مردم می روید اصلا نمی دانند این هفته شروع شده و حالا دارد به پایان می رسد. اما به راستی فایده هفته ارتباطات چیست؟ آیا قرار است در این هفته برای مثال مدیران وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که در تمام ایام طول سال یکدیگر را می بینند دوباره به بهانه دیدار مجدد در جشنواره فاوا به سالن اجلاس سران بروند؟
آیا قرار است در این هفته پیام بدهیم که امروزه ارتباطات دنیای بشریت را متحول کرده و جملات کپی شده و بی فایده ای از این دست؟ آیا قرار است در این هفته مردم که گرداننده چرخ ارتباطات هستند، هیچ ندانند هفته ارتباطاتی آمد و رفت؟ آیا قرار است در این هفته همچون هفته دولت، دهه فجر و غیره روبان قیچی کنیم و هیچ فرقی هم بین هفته هایمان نباشد؟
بهتر نیست مسوولان به فکر تدارک تدابیری باشند تا همه برای رسیدن این هفته لحظه شماری کنند و بدانند در این ایام تحولات، امتیازات و اتفاقات جدیدی در راه است. برای مثال دنیای ارتباطات آنقدر جاذبه دارد که بتوان به شکل پایلوت هم که شده در این هفته در گوشه و کنار شهر یکی از دریچه های آینده ارتباطات را از نزدیک به مردم نشان داد. کارهایی از این دست زیاد است اما به نظر می رسد وزارت ارتباطات به عنوان متولی این هفته یا عزمی برای تحرک بیشتر ندارد و یا از مشاورانی بهره می برد که هنوز آدرس برگزاری مراسم ها به شیوه ۳۰ سال قبل را می دهند.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :