آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 52132
تاریخ انتشار : 30 اردیبهشت 1393 12:6
تعداد بازدید : 804

افزایش ضدویروس های تقلبی ویندوزفون و آندرویید

متخصصان امنیتی به کاربران گوشی های آندرویید و ویندوزفون در مورد عرضه ضدویروس های قلابی برای آلوده کردن تبلت ها و گوشی ها هشدار دادند.

خبرگزاری فارس- کارشناسان شرکت امنیتی کاسپرسکی می گویند بسیاری از این ضدویروس های قلابی از طریق فروشگاه های مجازی گوگل و مایکروسافت عرضه می شوند و چون این فروشگاه ها فاقد سازوکارهایی برای شناسایی این برنامه های آلوده هستند، خطرات فراوانی کاربران را تهدید می کند.
تا به حال تعداد محدودی از این برنامه ها شناسایی و از فروشگاه های یاد شده حذف شده، اما عرضه آنها متوقف نشده است. یکی از این بدافزارها ضدویروسی با عنوان کاسپرسکی بوده که از طریق فروشگاه ویندوزفون عرضه شده و این در حالی است که شرکت یاد شده هرگز برای کاربران گوشی های مجهز به ویندوز فون ضدویروس عرضه نکرده است.
این ضدویروس قلابی به قیمت 4 دلار به فروش می رسد و برای فریب کاربران در آن از لوگوی کاسپرسکی استفاده شده است. این بدافزار پس از اجرا علایمی را به نمایش درمی آورد تا کاربر تصور کند عملیات اسکن گوشی و تبلت در حال انجام است، اما در عمل اطلاعات گوشی سرقت شده و به آن خسارت وارد می شود.
بررسی های کاسپرسکی از عرضه بدافزارهای دیگری با لوگوی شرکت های آویرا، موزیلا، گوگل و اپرا خبر می دهد. هکرها حتی نسخه های قلابی مرورگرهای اینترنتی IE، سافاری و فایرفاکس را از طریق فروشگاه های یاد شده عرضه می کنند. در مواردی این برنامه ها به جمع برنامه های پرطرفدار فروشگاه های گوگل و مایکروسافت راه یافته و سود مالی فراوانی را برای طراحان خود به ارمغان آورده اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :