آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 52124
تاریخ انتشار : 30 اردیبهشت 1393 11:59
تعداد بازدید : 702

استفاده از موبایل برای ردیابی چمدان های مسافرتی

محققان شرکت مخابراتی AT&T روشی را برای ردگیری و یافتن چمدان های مسافرتی ابداع کرده اند که به افراد کمک می کند چمدان های گم شده شان را بیابند.
چمدان و موبایل.jpg


خبرگزاری فارس- برای یافت چمدان ابزاری خاص به هر  چمدان اضافه می شود که ردگیری آن روی گوشی های همراه را ممکن می کند. این ابزار شامل برنامه ای نیز هست که روی گوشی موبایل نصب می شود و به طور آنی موضعیت مکانی چمدان را به کاربران نشان می دهد. با استفاده از این نرم افزار کاربر به راحتی می تواند  چمدان گم شده خود را در فرودگاه پیدا کند یا در صورت جا ماندن آن از پرواز پی ببرد  چمدانش در چه شهری قرار دارد.
نرم افزار یاد شده از قابلیت ارسال پیامک برای کاربر در فواصل زمانی خاص برخوردار بوده و با همه شبکه های نسل سوم تلفن همراه سازگاری دارد. کارشناسان از راه رسیدن چنین فناوری هایی را نمونه ای از تحولاتی می دانند که با فراگیر شدن نسل سوم اینترنت موسوم به اینترنت اشیا رخ خواهد داد.AT&T در اندیشه ابداع فناوری های مشابه دیگری نیز هست. با استفاده از این فناوری ها زمانی که فرد با اتومبیل خود به نزدیکی منزلش می رسد، حسگر نصب شده روی خودرو به طور خودکار دستوراتی را برای وسایل موجود در منزل ارسال می کند. با این کار وسایل گرمایشی یا سرمایشی به طور خودکار روشن می شوند، سیستم امنیتی خانه از کار می افتد و لامپ ها هم بدون نیاز به فشار دادن کلیدی روشن می شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :