آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 52117
تاریخ انتشار : 30 اردیبهشت 1393 11:51
تعداد بازدید : 807

ورود شهرداری به بحث نمایشگاه سوال برانگیز است

نمایشگاه بین المللی به شهر آفتاب نمی رود

در حالیکه معاون توسعه و برنامه ریزی شهردار تهران هفته گذشته عنوان کرد که شهرداری 400 میلیارد تومان برای آماده سازی نمایشگاه بین المللی تهران در شهر آفتاب تزریق کرده و تا پایان سال این نمایشگاه با ظرفیت های جدید به بهره برداری خواهد رسید، اما مشاور عالی شرکت سهامی نمایشگاه بین المللی این خبر را تکدیب کرده و گفت: نمایشگاه بین المللی تهران به شهر آفتاب منتقل نمی شود، بلکه با اصلاح و تکمیل رینگ بزرگراهی اطراف نمایشگاه و ایجاد خط ۷ مترو وضعیت تردد را بهبود می بخشیم.
شهر آفتاب.jpg


خبرگزاری فارس- محمدمهدی تندگویان در مورد واگذاری زمین نمایشگاه به صداوسیما اظهار داشت: این موضوع منتفی شده و در عین حال انتقال کامل نمایشگاه بین المللی تهران به نمایشگاه شهر آفتاب را تکذیب می کنم.  وی ادامه داد: در دولت قبل بحث خصوصی سازی نمایشگاه مطرح شد و طبق اصل ۴۴ قرار بود نمایشگاه خصوصی شود. حتی مدتی نمایشگاه به ساتا واگذار شد که کار غلطی بود و به درگیری منتهی شده و موضوع منتفی شد و اکنون نیز کلا بحث خصوصی سازی تقریبا منتفی شده است.

 احداث پل روگذر از  چمران تا نمایشگاه
 تندگویان گفت: طی جلسه ای که هفته گذشته با شهردار منطقه یک برگزارکنندگان نمایشگاه های تخصصی و معاونان عمرانی شهرداری برگزار شده بنا داریم تا رینگ دور نمایشگاه را اصلاح کرده و فضای بزرگراهی اطراف نمایشگاه را تکمیل کنیم.
 عضو شورای شهر تهران همچنین از انتقال خط ۷ مترو به نمایشگاه بین المللی خبر داد و گفت: پایانه نهایی خط ۷ مترو به نمایشگاه می رسد که در کاهش بار ترافیکی بسیار کمک می کند و به نظر می رسد اگر شهرداری با دولت همکاری کند موضوعات مطرح شده و خط مترو نهایتا ظرف ۲ سال آینده قابل انجام است.
 
 ساخت نمایشگاه کار شهرداری نیست
 مشاور عالی شرکت سهامی نمایشگاه بین المللی گفت: به عنوان نماینده شورای شهر باید به این سوال پاسخ داد که ساخت و ایجاد نمایشگاه جزو تخصص ها و وظایف شهرداری هیچ کشوری نیست و نمی دانم چرا شهرداری در چنین کاری ورود کرده است. تندگویان در پاسخ به اینکه گفته می شود ساخت سایت نمایشگاهی شهر آفتاب در نزدیکی فرودگاه امام تردد شرکت های خارجی برای حضور در نمایشگاه را تسهیل می کند، گفت: این ادعایی غیر کار شناسی است چرا که نمایشگاه صنعت بزرگی است که در ایران اصلا شناخته شده نیست و از طرفی سایت نمایشگاهی بین المللی تعریف خاص خود را دارد که باید پایانه گمرک و هتل داشته و به ثبت مجامع بین المللی برسد. وی تصریح کرد: از طرفی برگزاری نمایشگاهی مانند نفت حداقل ۵ تا ۶ هزار اشتغالزایی در پی دارد و نمی توانیم با یک تصمیم اشتباه آن را دچار مشکل کنیم.  باید شهرداری و وزارت صنعت به یک توافق برسند و سهامدار یکدیگر شوند که شاید در آن صورت بتوان نمایشگاه های داخلی و پرتردد را در شهر آفتاب برگزار کرد و نمایشگاه های تخصصی را در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :